Obsah

Duha

Ročník 2017/2018

Ročník 2016/2017

Naše škola se také v letošním školním roce zapojuje do soutěže DUHA. Tato soutěž se u nás již stala tradicí a je určena žákům 7. ročníku. Do soutěže je zapojeno celkem 8 škol a každý měsíc žáci na některé ze škol poměří své znalosti a dovednosti v různých disciplínách. Disciplíny jsou zaměřeny opravdu všestranně, nechybí plavání, atletika, přespolní běh, ale i počítače, hudební a výtvarná výchova, keramika nebo dobývání pevnosti Boyard ve šluknovské základní škole. V loňském školním roce jsme získali v celkovém pořadí krásné 2. místo a letos se pokusíme na tento úspěch navázat nebo ho ještě vylepšit.

Ročník 2015/2016

Také v letošním školním roce se žáci 7. ročníků účastní soutěže DUHA. V soutěži se utkají se žáky osmi jiných základních škol v různých disciplínách. Každé kolo se koná na jiném místě. Již tradičně jsme začali v bazénu v Rumburku – 5. listopadu. Vedli jsme si opravdu skvěle! Žáci získali krásné 2. místo. 26. listopadu proběhlo 2. kolo na ZŠ Tyršova Rumburk. Soutěž byla zaměřena mimo jiné na práci s počítačem, žáci podnikli výpravu na nejvyšší horu Šumavy. V tomto kole se k nám přidala nová škola – ZŠ Varnsdorf Seifertova. Musíme přiznat, že byli perfektní, s přehledem vyhráli. Také naši žáci podali skvělý výkon, vybojovali 3. místo. Prosinec se nesl v duchu pohádek a básniček. ZŠ Jiříkov si pro nás připravila moc pěkné úkoly, 3. místo bylo pro nás úspěchem. Poprvé se soutěž konala také na ledě. Zabruslili jsme si 22. ledna ve Varnsdorfu. Spousty legrace si užili všichni – učitelé i žáci. Bronzová příčka nás opět neminula. Zatím poslední klání se konalo 11. února ve Velkém Šenově, bylo zaměřené na hudební a výtvarnou výchovu +keramiku. Opět jsme skončili na krásném 3. místě. Držte nám všichni palce do dalších kol, štěstí zkusíme 7. dubna na ZŠ Šluknov, kde se pokusíme dobít slavnou pevnost Boyard.