Obsah

14.06.2019

Představení Projektu Sportuj ve škole - pozvánka

V pondělí 17. června proběhne od 15 hodin v našem sportovním areálu představení všech aktivit Projektu Sportuj ve škole. Děti a jejich rodiče, kamarádi, sourozenci nebo i příbuzní si budou moci vyzkoušet následující aktivity pod vedením trenérů jednotlivých sportů, kteří s námi v průběhu roku spolupracovali:házená, basketbal, úpolové sporty, ragby a fotbal. Závěrem bude pro všechny děti z Projektu připraven táborák s opékáním buřtů a předání diplomů. Všichni jste srdečně zváni podívat se a vyzkoušet vše, co Vaše děti zvládají! Za organizátory akce: Martin Hamada a Jitka Andrlová

Detail

14.06.2019

Sportuj ve škole a fotbal 1

Sportuj ve škole a fotbal

Posledním sportem, který se naši nejmenší sportovci učili byl fotbal. Kromě samotných průpravných her se každý především seznamoval se základy této sportovní hry a dělala se i spousta jiných aktivit. V přiložené galerii je vidět zápal všech našich sportovců

Detail

13.06.2019

Setkání druháčků s německými kamarády

Setkání druháčků s německými kamarády

12.června proběhlo setkání doposud nejmladších dětí. A to našich druháčků s partnerskou třídou DANI (1.-3. třída) ze školy Oberland. Děti vyráběly na třech stanovištích, postupně si vyzkoušely plstění, přišívání knoflíků a omotávání.

Detail

12.06.2019

POZVÁNKA 1

POZVÁNKA

ZVEME VÁS NA SPORTOVNÍ AKADEMII, KTERÁ SE USKUTEČNÍ VE ČTVRTEK 20.6. OD 16:15 VE VELKÉ TĚLOCVIČNĚ ZŠ U NEMOCNICE.

Detail

09.06.2019

VELKÁ  VÝPRAVA 1

VELKÁ VÝPRAVA

Náš Fit klub při ZŠ U Nemocnice je členem Asociace Sportu pro všechny. Byli jsme požádáni, abychom reprezentovali Ústecký kraj na republikovém kole v atletice. Tuto výzvu jsme přijali. O velké děti jsem neměla strach. Mám kolem sebe několik děvčat a chlapců, kteří nemají problém s žádným sportovním pohybem a jsou velice soutěživí. Horší to bylo s malými dětmi. Tak jsme přidali několik tréninků odpoledne a v sobotu, naučili jsme je startovat z bloků, odrážet z prkna a hlavně házet míčkem, protože každý musel absolvovat čtyřboj : sprint, skok daleký, hod a vytrvalostní běh. V sobotu 8.6. ve 3:30 hodin vyjela naše výprava do Třebíče. Jelo 30 závodníků. Cesta ubíhala bez problémů, počasí nám přálo, na stadióně probíhalo vše suprově. Děti byly úžasné. Pro Ústecký kraj jsme vybojovali pohár za 3.místo. Nejlepší jednotlivci - starší žákyně IV. 4.místo Tereza Marhanová, 1.místo Valerie Barcalová, dorostenky 2.místo Simona Stárová, starší žáci III. 10.místo Filip Cobl, 1.místo Martin Tejnor, starší žáci IV. 5. místo Adam Petříček, 2. místo Ladislav Všetečka, dorostenci 7.místo Martin Šimoníček. Ostatní podali taky skvělé výkony. Byl to nádherný sportovní den.

Detail

07.06.2019

Festiválek u DDM 1

Festiválek u DDM

Páteční odpoledne se pro naše zpěváčky z pěveckého sboru Lístek neslo na vlně hudby. Svým vystoupením otevřeli druhý ročník Festiválku u DDM. Děkujeme kolektivu Domu dětí a mládeže Rumburk za pozvání a za odměny pro děti.

Detail

06.06.2019

Soutěž Za humny máme národní park

Soutěž Za humny máme národní park

Dne 6. 6. 2019 se naši čtvrťáci zúčastnili přírodovědné soutěže Za humny máme národní park pořádané Národním parkem České Švýcarsko o.p.s. Cílem bylo odpovědět na otázky týkající se fauny a flory Českého Švýcarska a prezentovat environmentální činnosti školy. Na děti čekal i bohatý doprovodný program: výroba náhrdelníku a krému z vonných olejů nebo třeba malba na kameny. Byla i možnost opékání buřtíků. Děti se velice snažily, avšak tentokrát na výhru nedosáhly. I přes vítězný neúspěch si však tento den maximálně užily a naši školu skvěle reprezentovaly.

Detail

04.06.2019

Setkání s rodiči budoucích prvňáčků a dětí v přípravné třídě

Ve čtvrtek 13. června od 16.00 se v aule školy koná setkání s rodiči budoucích prvňáčků a dětí v přípravné třídě.

Detail

04.06.2019

Setkání s rodiči budoucích šesťáků

V úterý 11. června od 16.00 se koná setkání s budoucími žáky 6. ročníku, kteří přestupují na naši školu z okolních škol, a jejich rodiči.

Detail

30.05.2019

ŠLUKNOVSKÁ  LIGA 1

ŠLUKNOVSKÁ LIGA

Ve středu se odehrálo 5. kolo ŠL v Jiříkově. Hrála se vybíjená. Naše holky vyhrály všechny zápasy, některé s velkou převahou, někde musely tvrdě bojovat. Radost z vítězství byla veliká. Hrály a pilně trénovaly : Valerie Barcalová, Veronika Jiroutová, Aneta Čížková, Adéla Maříková, Nicol Güntherová, Tereza Marhanová, Simona Stárová, Lenka Richterová, Natálie Macháčková, Kristýna Hejduková, Bára Matičková, Jana Krátká, Linda Grofová, Nikola Venturová, Thuy Anh Luong Thi, Julie Fialová.

Detail

30.05.2019

pozvánka

Rozloučení se sezónou 2018/2019

Florbalový klub Šluknovsko se v pátek 7. června od 15.30 rozloučí se sezónou 2018/2019. Na posezení do areálu naší školy jsou zváni členové klubu, jejich rodiče, trenéři a zaměstnanci školy.

Detail

29.05.2019

Festiválek u DDM

Pozvánka na Festiválek u DDM

Zveme všechny na vystoupení pěveckého sboru Lístek na Festiválku u DDM 7. 6. 2019 od 15. hodin.

Detail

29.05.2019

Setkání 7.tříd s partnerskou třídou NATRIX

Setkání 7.tříd s partnerskou třídou NATRIX

V pondělí 27.května a v úterý 28.května se setkali tentokrát žáci 7.tříd s partnerskou třídou NATRIX z Ebersbachu. V naší textilní dílně žáci tkali záložky a v Německu vyráběli šumivé koule do koupele.

Detail

29.05.2019

1

Penál na pastelky

Tentokrát se děvčata rozhodla ušít další praktickou věc, penál na pastelky. Nejprve si jej vymyslely, poté nastřihly a nakonec ušily. Po několika měsících již tvoří střihy a šijí bez jakékoliv pomoci. Musím je moc pochválit. Jsou to moje šikulky.

Detail

29.05.2019

1

Chňapka

Máme tu další krásný výtvor našich malých švadlenek. Umí už pěkně šít a nyní se mohou s chutí pustit také do vaření. Pomocnicí jim bude jejich nová chňapka.

Detail

26.05.2019

Žákovský parlament

Žákovský parlament - "výjezdní zasedání"

Zatím poslední schůze žákovského parlamentu proběhla, netradičně - "na zmrzlině". Avšak ani v této uvolněné atmosféře jsme nezaháleli a projednávali jeden z návrhů žáků na změnu školního řádu.

Detail

26.05.2019

Památník - Terezín

Exkurze Terezín

I v letošním roce navštívili žáci devátých tříd Památník Terezín. Atmosféru této smutné součásti naší a světové historie nejlépe vystihují přiložené fotografie, které vyfotili sami žáci.

Detail

26.05.2019

REPUBLIKOVÁ PŘEHLÍDKA 1

REPUBLIKOVÁ PŘEHLÍDKA

V sobotu 25.5. se naše skupina děvčat zúčastnila republikové přehlídky pohybových skladeb. Přehlídka se konala v Litoměřich na počest 800 let vzniku města. Celou akci organizovala Asociace sportu pro všechny (ASPV), náš Fit klub je členem této asociace. Na ploše se vystřídalo 38 skladeb a vice jak 500 cvičenců. Vystřídaly se různé druhy skladeb od sportovního aerobiku, tanečních skupin, gymnastických sestav. Holkám se vystoupení moc povedlo, udělaly mi velkou radost.

Detail

22.05.2019

POHÁR ROZHLASU 1

POHÁR ROZHLASU

V úterý 14.5. za velice nepříznivého počasí se konala atletická soutěž škol - Pohár rozhlasu. Trochu vázla i organizace, takže jsme byli všichni pěkně ztuhlí a na výkonech to bylo znát. Za školu nastoupila 4 družstva. Za výkon se dávají body a ty se pak sečtou a vyjde pořadí jednotlivých ročníků. Disciplíny: 60m, vytrvalostní běh, štafeta, skok vysoký, skok daleký, míček a koule. Nejlépe si vedly starší žákyně, získaly 2.místo. Mladší žáci byli čtvrtí, starší žáci a mladší žákyně obsadili 7.místo. Za bojovnost a přežití si zasloužili velkou pochvalu.

Detail

16.05.2019

Basketbal a Sportuj ve škole 1

Basketbal a Sportuj ve škole

Po dobu 5 týdnů se naši nejmenší sportovci seznamovali s kolektivní hrou basketbalem. Nejdříve se děti učily všem dovednostem tohoto sportu a dále se hrála spousta průpravných a pohybových her. K tomu se využívalo spousty i netradičních pomůcek a za skvělé vedení hodin děkujeme Mgr. Janu Šišulákovi a trenérce Klárce z Basketbalové akademie Šluknovska. Více v přiložené fotogalerii.

Detail

16.05.2019

Přednáška - Japonsko

Přednáška - Japonsko

Dne 15. 5. proběhla v aule naší školy nesmírně zajímavá přednáška o Japonsku, známého také jako Země vycházejícího slunce, která byla určená žákům 7. ročníků. Přednášku nám zprostředkoval místní rodák, cestovatel a umělec Ondřej Landa, který několik let pobýval v Japonsku, kde studoval místní kulturu, náboženství a jazyk.

Detail

11.05.2019

KRAJSKÉ KOLO OVOV

10.5.2019 Chomutov. Tři žáci postoupili z okresního klání OVOV do kraje. V pátek poměřili své síly s ostatnimi závodníky. Jakub Hamada obsadil 22.místo. Filip Bouzek měl svou kategorii nejvíce obsazenou-46 závodníků. Vybojoval 11. místo. VALERIE BARCALOVÁ měla ve své skupině pouze závodnice, které na okrese vyhrály. Můžeme říct, že tam byly samé jedničky. Valča obsadila krásné druhé místo. Gratulujeme a děkujeme všem třem za výbornou reprezentaci naší školy.

Detail

07.05.2019

Dětská konference 2019

Dětská konference 2019

Tento rok se konal již třetí ročník Dětské konference "Šluknovský výběžek – mám ho rád" a to dne 2. května 2019 v kulturním domě Krásná Lípa. Za naší školu vystoupila žákyně 8. ročníku Samira Vandormael. Cílem byla prezentace šikovných žáků i jejich vyučujících. Součástí konference letos bylo i diskusní fórum jehož smyslem bylo učit děti diskutovat, formulovat a obhajovat své názory a pracovat s informacemi. Stejně jako v minulých ročnících byla vítána účast celých týmů, které přijedou podpořit aktivní účastníky, i divácká účast v diskusním fóru.

Detail

06.05.2019

Týmový víkend v Kořenově

Týmový víkend v Kořenově

Ve dnech 3.5. 2019 - 5.5. 2019 se již po druhé konalo velké setkání partnerských škol v Kořenově. Na programu bylo plánování výjezdů jednotlivých škol pro školní rok 2019 - 2020. Naši žáci si tak v příštím školním roce budou moci vyzkoušet robotiku a obrábění, keramiku a drátkování a dozví se něco o chovu oveček a zpracování vlny. Naše škola nabídla partnerským školám program v textilní dílně.

Detail

06.05.2019

Úspěšní florbalisté v Děčíně 1

Úspěšní florbalisté v Děčíně

V pondělí 6.května se na zimním stadionu v Děčíně v rámci Oslav florbalu uskutečnila akce pro II. stupeň základních škol. V netradičním prostředí, které však bylo velmi motivující se celkem utkalo 8 škol o zajímavé ceny. Naši kluci v jedné skupině narazili na favorizovanou ZŠ Kamenická Děčín (poražený finalista) 0:7, Jílové 2:1 (Tejnor 2) a Děčín Želenice 6:0 (Fanderlik 5 a Tejnor 1). V semifinále nás čekal pozdější vítěz Děčín Vrchlického 0:5. V boji o bronzové medaile a pohár jsme hráli proti Gymnáziu Rumburk 0:4 (až do poloviny vyrovnané utkání rozhodli vyspělejší a zkušenější kluci soupeře v závěru). Tato velmi zajímavá zkušenost na velkém hřišti, spousta dovedností na ostatních hřištích a skvělá organizace byla pro všechny kluky odměnou za celoroční přístup na kroužku sportovních her a všech dalších sportovních akcí naší školy. Pro úplnost ještě doplním, že v All Stars turnaje byl náš hráč Martin Tejnor. Reprezentanti školy: Matěj Jonák a Pepa Mlejnek (brankáři), Martin Tejnor, Matyáš Fanderlik, Filip Bouzek, Tomáš Slavík, Matyáš Frinta, Michal Vachta, Adam Petříček, Láďa Všetečka a Michal Štěrba. Kluci skvělý výkon! V přiložené fotogalerii je možné vidět o jaký zážitek se jednalo.

Detail

SUPLOVÁNÍ  

STISKNI PRO ZOBRAZENÍ SUPLOVÁNÍ

pro pedagogy a 6. až 9 ročníky.