Obsah

15.03.2018

Historické a přírodní krásy Šluknovska a mikroregionu Labské skály 1

Historické a přírodní krásy Šluknovska a mikroregionu Labské skály

V prostorách naší školy probíhá putovní výstava rollapů, kterou nám zapůjčila MAS Český sever, z.s. Rollapy jsou jedním z výstupů projektu spolupráce Společně Bránou do Čech, který byl podpořen z finančních prostředků Programu rozvoje venkova ČR, osa IV Leader, a na jehož realizaci se v roce 2013 podílela MAS Český sever z Varnsdorfu a MAS Labské skály z Jílového u Děčína. Autorem rollapů je Ateliér Stejskal z Jiřetína pod Jedlovou.

Detail

14.03.2018

setkání projektových partnerů

Projekt Řemesla v Trojzemí

V úterý 13. března se na naší škole konalo setkání pracovního týmu projektu Řemesla v Tojzemí, kterého se zúčastnili zástupci ZŠ Lidická v Hrádku nad Nisou, ZŠ Pastelka v Rumburku, Freier Schulträgerverein „Schkola“ a pedagogové naší školy. Jednotliví projektoví partneři nejdříve vyhodnotili průběh realizace projektu na svých školách a následně plánovali společná setkávání a testování aktivit projektu a společný týmový víkend, který se uskuteční na konci dubna.

Detail

13.03.2018

Primární prevence

Beseda na téma šikany, násilí, trestní odpovědnost. V pátek 9.3. navštívil žáky sedmých tříd pan Bc. Roman Neckář z Oddělení civilně správního z Městského úřadu v Rumburku. Dětem vyprávěl o násilí a šikaně a možných důsledcích takového chování v podobě spáchání přestupku či trestného činu.

Detail

06.03.2018

Karneval

Karneval

Karnevalu, který pořádala školní družina dne 1.3. se zúčastnilo 130 dětí. Děkujeme všem a příští rok se těšíme znovu.

Detail

28.02.2018

Dětský karneval v tělocvičně

Dne 1.3.od 13:30 hodin se bude konat v tělocvičně ZŠ Dětský karneval pro děti ŠD. Připravené jsou soutěže, odměny a diskotéka s Álou. Nakonec malé překvapení od dětí pro děti. Těšíme se na vás. Vychovatelky ŠD

Detail

23.02.2018

Naši sportovci se svými trenéry juda

Sportovky a judo 2018

Také na počátku roku 2018 se v 5 blocích naši žáci 1-4. ročníků zúčastnili nácviku úpolových her v Judo klubu Rumburk pod vedením trenéra pana Kouteckého a jeho kolegů. Děti byly nejdříve seznámeny se základními pohybovými návyky tohoto sportu a následně si již vyzkoušely jak správně padat a také nejoblíbenější činnost a sice úpoly dvojic. K tomu bylo přidáno spoustu pohybových her a jako vždy skvělé vedení od trenérů. Jim patří velké poděkování a to, že děti si tento sport oblíbily uvidíte na fotografii, kde ukazují symbolickou jedničku nejenom sportu, ale hlavně trenérům!!!

Detail

07.02.2018

úspěšné řešitelky

Olympiáda v německém jazyce

Ve středu 7. února se v Děčíně konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovaly tři žákyně, a to velmi úspěšně. V kategorii I. A obsadila Leona Grofová ze třídy 6. C třetí místo a Samira Vandormael ze 7. B místo druhé. V kategorii II. A soutěžila Jaruška Ritschelová, která se umístila na druhém místě. Všem děvčatům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy. Dne 1. března se bude v Ústí nad Labem konat krajské kolo olympiády v německém jazyce. Zde nás bude reprezentovat Kryštof Mϋller z 9. C. Držíme mu palce.

Detail

06.02.2018

Jarní prázdniny

V týdnu od 12. do 16. února mají žáci jarní prázdniny. Školní družina nebude v provozu pro malý zájem zákonných zástupců, školní jídelna v tomto týdnu nevaří.

Detail

25.01.2018

Pololetní prázdniny

V pátek 2. února mají žáci pololetní prázdniny. Školní družina bude v provozu od 6.30 do 15.00. Děti se svými družinářkami navštíví expozici Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Školní jídelna v tento den nevaří.

Detail

18.01.2018

Projektový den 6. ročníku 1

Projektový den 6. ročníku

V úterý 16. ledna se němčináři z 6. ročníku setkali se svými spolužáky naší partnerské školy v Ebersbachu. Projektový den se uskutečnil tentokrát v Rumburku. Naším společným tématem byl sport. Ráno jsme se seznámili s některými slovíčky k tomuto tématu a společně nacvičili výslovnost. Posilnili jsme se svačinou a vyrazili na zimní stadion na bruslení. Byla to velká legrace, soutěžili jsme ve štafetě, zahráli jsme si na babu a dokonce jsme dokázali vytvořit velkého hada a společnými silami objet dvě kola stadionu. Moc jsme si to s našimi partnery užili a těšíme se na další setkání.

Detail

14.01.2018

Mediační dílna

V pondělí 8. ledna jsme si na další schůzce mediátorů povídali o setkání s panem ministrem Pelikánem. Líbilo se nám, že jsme si s ním mohli víc povídat. Dále jsme řešili, že by bylo potřeba už přizvat mezi nás další mediátory, které chceme získat na připravovaném představení mediace pro čtvrtý až sedmý ročník. Další naše schůzka bude 15.1. od sedmi hodin. MediZpravodajky Verči

Detail

07.01.2018

Setkání mediátorů školy s ministrem spravedlnosti 1

Setkání mediátorů školy s ministrem spravedlnosti

V pátek 5. ledna měli naši mediátoři možnost se setkat s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem, který v rámci návštěvy Ústeckého kraje zavítal také na základní školy, které se účastnily projektu Mediace ve škole.

Detail

01.01.2018

Žákovský parlament

Dne 20.12. jsme na schůzi parlamentu vyhodnocovali soutěž "Vyfoť se s židlí".

Detail

28.12.2017

Naše škola je vidět

Projekt "Hodina pohybu navíc" v rámci něhož sportují děti 1 - 3. ročníků pod vedením trenérů především v kolektivních míčových sportech dosáhl na zviditelnění právě díky skvělé práci odborného vedení.

Detail

28.12.2017

už se umíme prát

Judo - jako vždy skvělé!

V průběhu měsíce ledna se obě naše skupiny seznámily s dalším sportem a tentokrát to bylo judo + úpoly.

Detail

SUPLOVÁNÍ  

STISKNI PRO ZOBRAZENÍ SUPLOVÁNÍ

pro pedagogy a 6. až 9 ročníky.