Úvod

Naše základní škola byla otevřena v září roku 1984. Je umístěna v klidné části města mezi rodinnými domy a městskou zelení v blízkosti Lužické nemocnice. Školu tvoří čtyři pavilony. První mají celý k dispozici nejmenší děti od 1. do 5. třídy. Druhý užívají žákyně a žáci 6. až 9. tříd. Mají v něm nejen své kmenové třídy, ale i odborné učebny. Třetí pavilon tvoří třídy školní družiny a aula. K němu jsou připojeny dvě prostorné tělocvičny s šatnami. Ve čtvrtém pavilonu sídlí školní kuchyně s jídelnou. Všechny tyto části jsou spojeny centrem s vestibulem, šatnami, ředitelnou a sborovnou. Školu obklopuje velký pozemek se sportovním areálem a dětským hřištěm.den otevřených dveří 2017
- den otevřených dveří 2017 -


Aktuality

ŠLUKNOVSKÁ LIGA
Úžasný boj předvedla děvčata na 2. kole ŠL v PŘEHAZOVANÉ, které se uskutečnilo 22.11.2017 v Mikulášovicích. Byl to právě zápas s nejsilnějším soupeřem a tím jsou pro nás vždy dívky z Mikulášovic. Oba sety byly zakončené 15:14. Pro nás to znamenalo 5 krát vítězství a tím pádem 1.MÍSTO. 2.místo Mikulášovice, 3.místo Šluknov, 4.místo Tyršovka, 5.místo Dolní Poustevna, 6.místo Jiříkov. Školu reprezentovala: 9.C Eliška Bradáčová, Aneta Brahová, Adéla Valentová, Bára Grafičová, 9.A Anežka Fišerová, 8.A Valča Balcarová, náhradnice Verča Jiroutová, 8.B Tereza Marhanová, 8.C Simona Stárová, Lenka Richterová, 7.A Natálie Macháčková. HOLKY DĚKUJI, BYLO TO SUPER!!!!
Přidáno: pátek 24. 11. 2017 | Autor: Mgr. Alena Košnarová
Sportovní hry I. stupně
Dalším ročníkem byl zahájen kroužek Sportovních her na I. stupni, kde se žáci 1-4. ročníků učí novým kolektivním hrám. Tentokrát tou první bylo ragby a základy úpolových aktivit. Děti se učily základy manipulace a přihrávání se "šišatým míčem" a také si vyzkoušely samotnou hru. Doplňkovými aktivitami byly úpolové a pohybové hry, kde byl přímo vyžadován fyzický kontakt, aby se děti nebály padat a byly schopny účelně využívat svoje silové schopnosti. S tímto vším je seznámil aktivní hráč ragby a zároveň i trenér p. Petr, kterému vypomáhali p. Andrlová a p. Hamada, jako vedoucí obou skupin na naší škole. Panu trenérovi chceme poděkovat za přínos nových aktivit a dětem za snahu učit se nové věci.
Přidáno: čtvrtek 23. 11. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
Žákovský parlament


Dne 10.11. se uskutečnila 5. schůze žákovského parlamentu.

Rozhodli jsme se připravit soutěž (budeme to hlásit v rozhlase), ve které jde jen o to, vyfotit se s židlí. A je to pro dobrou věc. Taky přišel návrh obnovit školní bufet, na tom ale budeme muset pracovat trochu déle. Chtěli bychom samolepky, na kterých bude logo žákovského parlamentu, které bychom dávali na vyvěšené papíry a plakáty aby žáci, učitelé i další zaměstnanci školy věděli, co zařizoval parlament.

Natálie Maruničová
Přidáno: čtvrtek 16. 11. 2017 | Autor: Mgr. Miloš Oberreiter
Planetárium Liberec
Ve středu, 8.11., navštívily třídy 5.A a 5.C Planetárium Liberec. Návštěva je součástí výuky přírodovědy v páté třídě. Prohlídka zahrnovala hodinový program o vesmíru, kde děti shlédly poutavý film doplněný o vtipné povídání výborného pana planetárníka, ale měly i možnost prohlídky expozice iqlandie. Celý den proběhl v klidu a pohodě a za paní učitelky mohu říct, že jsme si to všichni užili.
Přidáno: pondělí 13. 11. 2017 | Autor: Mgr. Jana Bubnová
Žákovský parlament


Dne 3.11.2017 jsme na parlamentu probírali schůzi s přespáním ve školní tělocvičně. Také jsme probírali nepořádek na dívčích záchodech, na který nás upozornila paní učitelka Košnarová. Nakonec jsme si dali úkol vyfotit se s židlí v rámci projektu, který brzy zveřejníme.

Za žákovský parlament Jana Formánková
Přidáno: čtvrtek 9. 11. 2017 | Autor: Mgr. Miloš Oberreiter
Třídní schůzky
V úterý 28. listopadu se od 16.00 na 1. stupni a od 17.00 na 2. stupni konají v jednotlivých kmenových třídách třídní schůzky. Srdečně zveme k návštěvě školy všechny zákonné zástupce žáků.
Přidáno: čtvrtek 9. 11. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Schůzka SRPŠ
Ve čtvrtek 23. listopadu od 17.30 se ve sborovně školy koná schůzka SRPŠ. Srdečně zveme všechny třídní důvěrníky.
Přidáno: čtvrtek 9. 11. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Žákovský parlament


Halloween

V pondělí 30. 10. 2017 náš parlament uspořádal školní Halloween. Tato akce byla naplánovaná a oznámená na poslední chvíli, přesto se v téměř každé třídě našel žák, který měl masku. Příští rok plánujeme tuto akci uspořádat ve velkém, stejně jako pyžamový den. Všem zúčastněným děkujeme.

Za žákovský parlament Jana Rašínová
Halloween 2017
- Halloween 2017 -
Přidáno: čtvrtek 2. 11. 2017 | Autor: Mgr. Miloš Oberreiter
Rodičovská kavárna
Rodičovská kavárna byla 31. října od 17:30 pro naše rodiče. Na začátku paní ředitelka uvítala rodiče a chválila nás. Rodičům jsme pomocí naší prezentace ukázali, jak výcviky pobíhaly a co jsme se všechno naučili. Naživo jsme předváděli mediaci a k tomu popisovali, co vlastně děláme a jak se tomu říká. V průběhu našeho setkání si rodiče mohli dát kávu, čaj nebo něco na zub. Na konci nám, mediátorům, paní ředitelka předala osvědčení, že jsme prošli mediačním výcvikem. Všem se to moc líbilo. MediZpravodajky Verči
rodičovská kavárna
- rodičovská kavárna -
Přidáno: středa 1. 11. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Mediační dílna
V pondělí 30. října jsme si krátce řekli o připravované rodičovské kavárně. Mluvili jsme o pobytu v Jiřetíně pod Jedlovou, kde se sejdeme s mediátory ostatních škol a našimi lektory. Pobyt bude na dva dny a v jejich průběhu si zopakujeme to, co jsme se naučili při mediačním výcviku. Ve čtvrtek 2. listopadu nás přijede navštívit Eva Ruttová z Úřadu vlády v Praze a bude se nás ptát na náplň pobytu. Na závěr naší schůzky jsme hráli hru, kde jsme procvičovali naslouchání. Další naše schůzka bude 6. listopadu od 7h. MediZpravodajky Verči
Přidáno: středa 1. 11. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Žákovský parlament

Na 3. schůzi žákovského parlamentu jsme se domlouvali, co bude náě letošní první cíl. Dohodli jsme se, že zkušebně uskutečníme Halloween pro 2. stupeň. Další probíranou věcí bylo přespávání členů žakovského parlamentu ve škole, které proběhne z pondělí 30.10. na úterý 31.10.2017.

Za žákovský parlament Adam Andrle.
Přidáno: neděle 29. 10. 2017 | Autor: Mgr. Miloš Oberreiter
Žákovský parlament

V pátek 13. října jsme se společně s kroužkem EKO-BIO zúčastnili projektu 72 hodin, za hezčí cestu do školy. Rozdělili jsme se do skupin po třech a nasbírali jsme několik pytlů odpadků, k čemuž přispělo i pěkné počasí. Děkujeme všem zúčastněným.

Za školní parlament Anna Böhmová

kroužek EKO-BIO se zúčastnil projektu 72 hodin
- kroužek EKO-BIO se zúčastnil projektu 72 hodin -
Přidáno: čtvrtek 19. 10. 2017 | Autor: Mgr. Miloš Oberreiter
Šluknovská liga - sálová kopaná
Úvodní dějství dalšího ročníku Šluknovské ligy se odehrálo v Dolní Poustevně a prvním sportem, který poměřil mezi sebou základní školy ve Šluknovském výběžku byla sálová kopaná. Nám se bohužel vůbec nepodařil vstup do turnaje a i když se naše hra stále zlepšovala, tak to stačilo už pouze na 5. místo. Výsledky: Mikulášovice 1:2 (Richter) - gól v první minutě a marné dobývání soupeřovy branky= první prohra, Rumburk Tyršova 1:2 (Bár) - rychlé vedení, ale velice hloupý vyrovnávací gól a následně ještě jeden - další prohra, Jiříkov 2:2 (Richter 2) - vyrovnané utkání mohl vyhrát kdokoliv, Dolní Poustevna 2:0 (Richter 2) - zasloužená výhra, Šluknov - 1:1 (Richter) - s nejlepším týmem vedení a nebýt vyrovnání 3 minuty před koncem mohli jsme být na 2-3. místě!. Celkově jsme dostali dost branek a ve vyrovnané tabulce to byl faktor, který rozhodl o tom, že jsme byli až na 5. místě. Nic nám nebylo platné, že jsme měli nejlepšího střelce Daniela Richtera a dost branek jsme i vstřelili. Pořadí: 1. Šluknov 11 bodů, 2. Poustevna 8 bodů, 3. Jiříkov 7. bodů, 4. Mikulášovice 6 bodů, 5. U Nemocnice 5 bodů a 6. Tyršova 4 body. Reprezentanti školy: Daniel Richter, Vojta Bár, Honza Walter a Jakub Kotmel (8. ročník), Jára Švajgr, Erik Milák a Filip Kucer (7. ročník), Lukáš Cvrkal (6. ročník).
Přidáno: středa 18. 10. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
Třetí mediační dílna
Na schůzce v pondělí 16. října jsme navrhli, že bychom mohli mít svoje logo. Naše návrhy máme zpracovat do pátku 20. října. Také jsme domluvili termín rodičovské kavárny na 31. října od 17.30 v mediační místnosti. Dohodli jsme si role a jaký průběh by naše vystoupení v kavárně mělo mít. Kdo chce, může něco na rodičovskou kavárnu připravit jako pohoštění. Paní ředitelka zajistí pozvánky pro rodiče. Další schůzka bude 23. října. od 7.00 . Vaše MediZpravodajky Verči.
Přidáno: středa 18. 10. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Podzimní prázdniny
Ve čtvrtek 26. října a v pátek 27. října mají žáci podzimní prázdniny. Školní družina nebude v provozu pro malý zájem, školní jídelna v tyto dny nevaří.
Přidáno: středa 18. 10. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
[Aktualizováno: 23. 9. 2017]

Copyright © 2006 - 2017 Základní škola U Nemocnice, Rumburk