Úvod

Naše základní škola byla otevřena v září roku 1984. Je umístěna v klidné části města mezi rodinnými domy a městskou zelení v blízkosti Lužické nemocnice. Školu tvoří čtyři pavilony. První mají celý k dispozici nejmenší děti od 1. do 5. třídy. Druhý užívají žákyně a žáci 6. až 9. tříd. Mají v něm nejen své kmenové třídy, ale i odborné učebny. Třetí pavilon tvoří třídy školní družiny a aula. K němu jsou připojeny dvě prostorné tělocvičny s šatnami. Ve čtvrtém pavilonu sídlí školní kuchyně s jídelnou. Všechny tyto části jsou spojeny centrem s vestibulem, šatnami, ředitelnou a sborovnou. Školu obklopuje velký pozemek se sportovním areálem a dětským hřištěm.PŘIJATÍ ŽÁCI DO 1. ROČNÍKU ŠKOLNÍHO ROKU 2017/2018

V souladu s ustanovením § 46 odst. 1 a § 183 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, ředitelka základní školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Rumburk, U Nemocnice 1132/5, okres Děčín, p. o., zveřejňuje seznam přijatých uchazečů pod přiděleným registračním číslem k základnímu vzdělávání ve školním roce 2017/2018, který obsahuje:

  1. seznam přijatých uchazečů pod přiděleným registračním číslem s výsledkem řízení u každého uchazeče
  2. datum zveřejnění seznamu přijatých uchazečů pod přiděleným registračním číslem
Seznam přijatých uchazečů pro školní rok 2017/2018 [PDF, 70.0 kB]


Aktuality

Florbalový maratón s Českou televizí
Zveme Vás na Florbalový maratón s Českou televizí, který se uskuteční ve středu 24.5. v areálu sportovní haly SportLife u koupaliště. Během celého dne se zde vystřídá zábavnou formou přes 600 dětí ze základních škol U Nemocnice a Pastelka. Odpoledne pak dostane prostor veřejnost a také náš partnerský florbalový oddíl - Bautzen Bears. Od 17:30 se střetne tým České televize a výběr Šluknovského výběžku v exhibičním utkání. Celá akce má za cíl populární prezentaci našeho sportu ve Šluknovské výběžku a oficiální odstartování spolupráce se ZŠ U Nemocnice, kde od nového školního roku vznikne florbalová akademie. Věříme, že si ve středu najdete cestu do sportovní haly a podpoříte naše nadšení! Děkujeme za podporu! Štěpán Slaný a Petr Vondrářek
florbalový maratón s Českou televizí
- florbalový maratón s Českou televizí -
Přidáno: úterý 23. 5. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Čtyřlístek v Loretě
Nádherná květnová noc, koncerty dětských pěveckých sborů a videomapping přilákaly do rumburské barokní památky na 390 příchozích! To se píše na fb stránkách Lorety. Jedním ze tří dětských pěveckých sborů, které měly možnost v pátek 19. května ve večerních hodinách během jedenácté Loretánské muzejní noci vystoupit, byl i náš školní dětský pěvecký sbor Čtyřlístek. Náročné vystoupení na nádvoří Lorety pro nás v neobvykle pozdní dobu sbor zvládl skvěle. Dvě lidové ve čtyřhlasé úpravě a čtyři skladby z oblasti populární hudby zněly výborně!!! V letité historii sboru se na tomto koncertu objevuje jedno prvenství. Sbor totiž zpíval poprvé s doprovodem akordeonu. Díky, Dane, jsi borec! Děkujeme všem za reprezentaci školy!
Přidáno: neděle 21. 5. 2017 | Autor: Mgr. Ludmila Uhrová
OVOV
V pátek 19. května se konalo v Chomutově krajské kolo víceboje OVOV. Nás reprezentovali tři žáci. V kategorii dívek ročník 2004 obsadila Valerie Barcalová páté místo. V kategorii chlapci 2004 obsadil Martin Růžička také páté místo. Ročník 2005 obsadil Matěj Janda jedenácté místo. Děkujeme.
Přidáno: sobota 20. 5. 2017 | Autor: Mgr. Alena Košnarová
ŠLUKNOVSKÁ LIGA
VYBÍJENÁ – JIŘÍKOV – 17.5.2017 Velký úspěch tvrdě vybojovala děvčata na 5. kole ŠL Doufám, že si každá z nich uvědomila, že stále platí ta stará přísloví: Bez práce nejsou koláče. Tvrdě na cvičišti, lehko na bojišti. Velké poděkování patří všem 13 dívkám. Hrála : 9.B Markéta Kocianová, Daniela Doktorová, Anna Záveská, Bára Záveská, Adéla Miškovská. 8.A Noko Amgalan. 8.C Eliška Bradáčová, Natálie Spirákusová, Bára Grafičová, Adéla Valentová, Aneta Brahová. 7.A Valérie Barcalová. 7.B Tereza Marhanová. ☺☺☺☺☺
Šluknovská liga - vybíjená 2017
- Šluknovská liga - vybíjená 2017 -
Přidáno: pátek 19. 5. 2017 | Autor: Mgr. Alena Košnarová
POHÁR ROZHLASU
POHÁR ROZHLASU - VARNSDORF - 15.5.2017 Po roce jsme opět vyjeli na okresní kolo atletické soutěže pro základní školy. Pro nepříznivé počasí jsme neměli vůbec natrénováno, tak jsme vycházeli z loňských výsledků. Obsadili jsme všechny kategorie: mladší žáci 6.-7.třída, starší žáci 8.-9. třída, mladší žákyně 6.-7.třída, starší žákyně 8.-9.třída. Naše výprava měla 41 závodníků. Okresního kola se zúčastnilo 10 škol. Naše umístění: mladší žáci 4.místo, starší žáci 5. místo, mladší žákyně 7. místo, starší žákyně 6. místo. V této soutěži se nevyhodnocují jednotlivci, sčítají se body za celé družstvo. Ale někteří žáci by medaili získali. Běh na 60m: 3. místo Martin Hamada, 2. místo Daniela Doktorová, 3. místo Eliška Bradáčová a Karolína Tomešová. Běh na 600m: 3. místo Valérie Barcalová. Běh na 1500m: 1. místo Martin Hamada. Štafeta 4x60m: 3. místo Martin Hamada, Martin Málek, Ruda Pilz a Patrik Quirsfeld. Skok vysoký: 3. místo Rudolf Pilz. Skok daleký: 2. místo Martin Růžička. Vrh koulí: 2. místo Noko Amgalan. Hod kriketovým míčkem: 3. místo Valérie Barcalová. Ostatním závodníkům se také dařilo, protože si zlepšili své osobní výkony. Děkujeme všem za dobrou reprezentaci školy.
Pohár rozhlasu 2017
- Pohár rozhlasu 2017 -
Přidáno: pátek 19. 5. 2017 | Autor: Mgr. Alena Košnarová
Sportovní hry I. stupně
Předposlední sportovní hrou v rámci Projektu "Hodina pohybu navíc" byl basketbal. Naši nejmenší sportovci si nejdříve v úvodních hodinách vyzkoušeli basketbalové dovednosti - driblink, přihrávání a střelbu. Závěrečná hodina byla věnována oblíbenému turnaji a soutěži v rychlosti driblování míče mezi metami. Vítězem se stali všichni zúčastnění, neboť nadšení a zápal všech našich sportovců je více než pořadí ve zmíněném turnaji. Veliké poděkování patří Basketbalové akademii Šluknovska, která byla zastoupena Mgr. Janem Šišulákem a jeho kolegy trenérkou Klárou a trenérem Martinem. Kromě úžasného přístupu a zajímavými cvičeními se BAŠ prezentovala řadou drobných dárků a sladkostí pro všechny malé basketbalisty! Děkujeme!
naši basketbalisté a jejich trenéři
- naši basketbalisté a jejich trenéři -
Přidáno: čtvrtek 4. 5. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
Dětská konference 2017
Je ti přibližně 10 – 15 let? Žiješ ve Šluknovském výběžku? Zabýváš se nějakým zajímavým oborem lidské činnosti? Chceš si vyzkoušet prezentovat své znalosti, sejít se se zajímavými lidmi a diskutovat s nimi? Těmito otázkami vyzývali organizátoři (Schrödingerův institut, ZŠ a MŠ Krásná Lípa) k účasti na 1. ročníku Dětské konference. Akce se konala 27. dubna v Kulturním domě v Krásné Lípě pod záštitou senátora Parlamentu ČR Zbyňka Linharta, tváří projektu byla kapela The Pix. Za naši školu se přihlásili a připravili čtyři žáci: Adéla Opltová (Malování – moje hobby), Klára Svobodová (Karlovarský skřivánek – pěvecká soutěž), Kryštof Müller (Komiksy a jiná tvorba), Adam Andrle (Šluknovský výběžek očima fotografa). Prezentace se jim náramně povedly! Byly zajímavé, přehledné a zábavné. Zvládli je bez stresu, s nadhledem, dokonce i s humorem. A my máme opět další důvod být hrdí na úspěchy našich žáků! Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!
Přidáno: úterý 2. 5. 2017 | Autor: Mgr. Ludmila Uhrová
Štafetový pohár v atletice
V pátek 28. dubna se v Děčíně za velmi chladného počasí uskutečnil Štafetový pohár v atletice pro žáky I. stupně. Bohužel z různých důvodů se nás nesešel dostatečný počet, abychom mohli obsadit všechny disciplíny a bojovat o postup. Také počasí nepřálo doprovodným soutěžím, které byly původně vypsány, ale nám to nevadilo, protože jsme si je vyzkoušeli i tak. Z běžeckých soutěží nás čekala nejdříve štafeta 8x200 metrů a první štafeta měla čas 5:26,2 a druhá 5:32,0. Pak jsme házeli medicinbalem o hmotnosti 1 kg a skákali do dálky z místa na travnatém hřišti s následujícími hodnotami: Matěj Hofman 6,75 metru a 1,75-2 metry, Oliver Falta 5,25 metru a 1,5-1,75 metru, Tomáš Hrádek 5,5 metru a 1,25-1,5 metru, Štěpán Daněk 3,25 metru a 1-1,25 metru, Vašek Čechura 4 metry a 1,25-1,5 metru, Sára Urbánková 4,75 metru a 1,5-1,75 metru, Šárka Škodová 5,5 metru a 1,5-1,75 metru, Adélka Veselková 4 metry a 1,5-1,75 metru, Eliška Horáková 5,5 metru a 1,5-1,75 metru, Štěpánka Vítková 3,75 metru a 1,25-1,5 metru, Natálka Poláková 3,5 metru a 1-1,25 metru. Všichni jmenovaní zaslouží obrovskou pochvalu za nadšení a zápal s jakým přistoupili k této docela zajímavé sportovní akci.
naši bojovní atleti
- naši bojovní atleti -
Přidáno: pátek 28. 4. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
Šluknovská liga - florbal
Další díl Šluknovské ligy pořádala naše škola a hrál se florbal. V poli jsme patřili mezi nejlepší, ale vedení skoro ve všech zápasech jsme ztratili po brankách buď vlastních nebo nahozených z velké vzdálenosti. Takto nevyrovnané rozložení tedy znamenalo až 5. místo. Naše výsledky: Dolní Poustevna 2:3 (Lichtenberk 2) - rychlé vedení 2:0 a slušná hra až do 5. minuty, poté soupeř po střelách z dálky vyrovnal a v závěru dokonce otočil stav, Mikulášovice 3:0 (Hoke, Kryštof, Kotmel) - proti bojovnému soupeři zasloužená výhra. Jiříkov 2:3 (Lichtenberk a Hoke) - opět vedení 1:0 a 2:1, ale nahozený míček a v úplném závěru i nešťastná teč v brankovišti znamenají další prohru. Tyršova 3:4 (Drda, Hoke, Lichtenberk) - s pozdějším vítězem náš nejlepší zápas, vedeme 3:1, ale 2 vlastní branky od brankáře v posledních 2 minutách znamenají vyrovnání a 20 sekund před koncem dokonce soupeř otáčí výsledek. Šluknov 1:2 (Lichtenberk) - jediný zápas, kdy jde do vedení soupeř již v 1.minutě střelou z velké dálky, pak je hra bojovná a vyrovnaná se zaslouženou výhrou Šluknova. Bohužel florbal se hrál na góly a to nejenom vstřelené, ale i inkasované. A těch bylo v naší síti příliš a ještě dost laciných. Proto je naše umístění zklamáním. Pořadí: Tyršova 13 bodů, Šluknov 11 bodů, Jiříkov 8 bodů, Poustevna 4 body, U Nemocnice 3 body a Mikulášovice 3 body. Naši florbalisté: David Fanderlik - Lukáš Lichtenberk, Daniel Novák, Honza Kotmel, Vláďa Kryštof, Štěpán Drda, Standa Krajzinger a Honza Hoke. Malou útěchou je to, že všichni kluci jsou osmáci a budou moci hrát i příští rok. Tak snad napraví ten rok letošní!
Přidáno: středa 26. 4. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
McDonald Cup 1-3. tříd
V úterý 25. dubna se odehrál ve Chřibské na travnatém fotbalovém hřišti turnaj o 4 postupová místa mezi žáky 1-3. tříd. Naše škola měla smůlu, že se nedařilo brankářům, protože jinak jsme hráli velmi dobře i s těmi nejlepšími. Bohužel fotbal se hraje na góly a hlavně ty inkasované rozhodly, že jsme nepostoupili. Naše výsledky: Varnsdorf Seifertova 1:2 (Nehonský), Jiříkov 1:2 (Jireš), Česká Kamenice 4:0 (Daněk 2, Nehonský a Stára), Chřibská 0:2 a Varnsdorf E. Beneše 0:1. Velká pochvala za předvedené výkony, vzorné chování a třikrát škoda výkonů brankářů. Školu reprezentovali: Michal Nehonský, Honza Tříska a Karel Brůna (1.ročník), Stáňa Jireš a Kuba Nastoupil (2.ročník), Honza Kuba, Štěpán Daněk, Martin Osif, Tadeáš Chwalek a Jarda Stára (3.ročník).
Přidáno: úterý 25. 4. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
Třídní schůzky
V úterý 25. dubna se v jednotlivých kmenových třídách od 16.00 na 1. stupni a od 17.00 na 2. stupni konají třídní schůzky. Srdečně zveme k návštěvě školy všechny zákonné zástupce žáků.
Přidáno: čtvrtek 20. 4. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
McDonald Cup 4-5. třídy
V úterý 18. dubna se ve Chřibské na venkovním travnatém hřišti odehrálo základní kolo turnaje ve fotbale s názvem McDonald Cup pro 4-5. třídy. Hrálo celkem 7 škol o 4 postupová místa. Ve velmi chladném a nepříjemném počasí se nám podařilo vstřelit pouze jednu branku a to bylo málo. Na ostatní jsme nestačili především z důvodu, že za nás hrál pouze 1 fotbalista (Matěj Hofman) a za ostatní školy více. Pochvalu si tak kluci zaslouží za snahu uhrát co nejlepší výsledek a vzorné chování. Výsledky: Varnsdorf Seifertova 1:3 (Hofman), Varnsdorf Edisonova 0:2, Česká Kamenice 0:1, Dolní Poustevna 0:3, Chřibská 0:3, Varnsdorf E.Beneše 0:3. Reprezentanti školy: Matěj Hofman, Oliver Falta, Jakub Hamada (4.ročník), Jiří Drahoňovský, Filip Bouzek, Filip Cobl, Tomáš Barák, Matyáš Fanderlik a Martin Tejnor (5.ročník).
Přidáno: středa 19. 4. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
Přednáška v ŠD
Ve čtvrtek 20.4. bude ve ŠD uspořádána přednáška pracovníků ZOO kroužku, ve spolupráci se zoologickými zahradami v severočeském a středočeském kraji. Cena : 25,- Kč Čas: 1. A,B a část 2.A - 12:45 hod. 2. A, B - 3. A,B - 4. A,B,C - 13.45 hod.
Přidáno: pondělí 17. 4. 2017 | Autor: Bc. Ivona Kubová
Záchytné kotce
Dne 6.4. navštívila ŠD Záchytné kotce města Rumburk. Předali jsme společně s dětmi krmivo pro pejsky, na které byla vybrána od rodičů dětí v rámci dobrovolných příspěvků finanční částka 3.358,- Kč a další konzervy, pamlsky pro zvířátka. Děkujeme všem, kterým není lhostejný osud zvířat.
krmivo pro pejsky
- krmivo pro pejsky -
Přidáno: pondělí 17. 4. 2017 | Autor: Bc. Ivona Kubová
[Aktualizováno: 19. 11. 2016]

Copyright © 2006 - 2017 Základní škola U Nemocnice, Rumburk