Úvod

Naše základní škola byla otevřena v září roku 1984. Je umístěna v klidné části města mezi rodinnými domy a městskou zelení v blízkosti Lužické nemocnice. Školu tvoří čtyři pavilony. První mají celý k dispozici nejmenší děti od 1. do 5. třídy. Druhý užívají žákyně a žáci 6. až 9. tříd. Mají v něm nejen své kmenové třídy, ale i odborné učebny. Třetí pavilon tvoří třídy školní družiny a aula. K němu jsou připojeny dvě prostorné tělocvičny s šatnami. Ve čtvrtém pavilonu sídlí školní kuchyně s jídelnou. Všechny tyto části jsou spojeny centrem s vestibulem, šatnami, ředitelnou a sborovnou. Školu obklopuje velký pozemek se sportovním areálem a dětským hřištěm.Florbalový nábor

Rozvíjející se florbalový klub FBC Šluknovsko má na svém kontě již několik ligových startů. Odchovance, kteří si zahráli dokonce v kolébce florbalu, například ve Švédsku. Naše partnerství s Českou Lípou dává všem možnost zahrát si nejvyšší ligy v ČR.
Přihláška ke stažení zde: Florbalový nábor [PDF, 2322.5 kB]

florbalový nábor
- florbalový nábor -


Dotazník pro rodiče žáků školy

Národního ústavu pro vzdělávání

Máte-li zájem se zapojit do studie, registrujte se prosím do studie na webovém rozhraní, v němž je potřeba specifikovat věk a pohlaví dítěte a Vaši e-mailovou adresu. V průběhu několika dní Vám bude na e-mailovou adresu zaslán odkaz s přístupem do dotazníku.
Máte-li jakékoliv dotazy k této studii, neváhejte kontaktovat koordinátora Mgr. Jakuba Jelínka, na nějž můžete nalézt níže kontakt.
Informace k dotazníku: informace k dotazníku Národního ústavu pro vzdělaní [PDF, 169.6 kB]

Mgr. Jakub Jelínek
Oddělení pro tvorbu diagnostických a intervenčních nástrojů
Novoborská 372/8, 190 00 Praha 9
email: jakub.jelinek@nuv.cz
telefon: 283 881 250, linka č. 17Aktuality

Provoz školní jídelny
Obědy na září je možné platit ve školní jídelně od 28. srpna do 1. září. Provozní doba jídelny v tomto týdnu je od 8.00 do 13.00.
Přidáno: pondělí 24. 7. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Žákovský parlament
Ve čtvrtek 22.6 se konala poslední schůze žákovského parlamentu v tomto školním roce. Po přivítání jsme si řekli novinky, které jsme za poslední týden zaznamenali, zkontrolovali jsme si úkoly z minulého týdne a prohlédli si vítězné logo ŽP. Mezi tím proběhlo krátké občerstvení od Jarči Ritschelové a po rozloučení jsme odešli domů. Za žákovský parlament Nikol Klementová
Přidáno: úterý 27. 6. 2017 | Autor: Mgr. Miloš Oberreiter
Ukončení školního roku
V pátek 30. června bude slavnostním vydáním vysvědčení ukončen školní rok 2016/2017. Výuka bude probíhat od 8.00 do 8.45, obědy budou vydávány od 10.00 do 13.00. Školní družina bude v provozu do 15.30.
Přidáno: pondělí 26. 6. 2017 | Autor: Ing. Romana Bušková
Závěrečné sportovky s překvapením
Ve středu 21.6. se uzavřel další školní rok pro všechny malé sportovce v rámci Sportovních her I. stupně. Po několika málo soutěžích došlo k předání diplomů s podpisy reprezentantů České republiky ve sportech, které jsme se učili. Podle ohlasů dětí se jim sportování líbilo a všichni se těšíme po prázdninách na další sportovní rok.
naši sportovci a jejich ocenění - diplomy
- naši sportovci a jejich ocenění - diplomy -
Přidáno: středa 21. 6. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
Pozvánka
Pozvánka pro všechny děti, jejich rodiče, sourozence i prarodiče, pro pracovníky naší školy. Dne 21.6. 2017 od 17:00 hodin opět ukončíme letošní školní rok na zahradě u školní družiny (při špatném počasí v tělocvičně). Program: soutěže pro děti a jejich rodiče, překvapení pro všechny a závěrečný táborák - opékání buřtů. S sebou: buřty, pečivo, sportovní oblečení, obuv a také soutěživost. Srdečně zvou vychovatelky ŠD
Přidáno: úterý 20. 6. 2017 | Autor: Bc. Ivona Kubová
Žákovský parlament
Na 28. schůzi se nám podařilo vybrat 10 návrhů na logo našeho parlamentu. O vítězném logu se bude hlasovat v úterý 20.6.2017 po 5. (1. stupeň) a 6. vyučovací hodině (2. stupeň) ve vestibulu školy. Za žákosvký parlament Eliška Malá
Přidáno: pondělí 19. 6. 2017 | Autor: Mgr. Miloš Oberreiter
Otevření atletického stadionu
V pondělí 12.6. byla naše škola pozvána na slavnostní otevření sportovního areálu s atletickou dráhou v Rumburku. Bohužel pro řadu dětí to bylo nepříjemné setkání s pohybovou aktivitou, neboť z organizačního hlediska se jednalo o naprostý chaos. Ti šťastnější si zazávodili ve dvou disciplínách a ti méně šťastní bohužel po 3-hodinovém sezení na stadionu šli domů. Nikdo totiž nevěděl, kdy která disciplína začne. Dle oficiálního harmonogramu měly některé zpoždění až 2 hodiny!! Pochvalu zaslouží všechny naše děti, které vydržely do konce, řada své rozběhy i vyhrála, ale časy se nedozvěděly! V technických disciplínách to možná bylo o trošku lepší, ale celkový dojem to nenapravilo. Touto cestou děkuji všem dětem, které se zúčastnily a i přes zmatek se dokázaly velmi dobře chovat a někteří i být úspěšní v porovnání s dětmi z dalších škol.
Přidáno: pátek 16. 6. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
ŠLUKNOVSKÁ LIGA – ATLETIKA
Ve středu se na našem novém městském stadiónu konalo poslední kolo ŠL. Běhalo se 60m, 100m a štafeta 4x60m. Skákalo se do dálky, házelo míčkem a vrhalo koulí. Osud k nám nebyl zrovna příznivý. Ale atletika má tvrdá pravidla. Za chyby jsme měli dvě diskvalifikace, to znamená, že dvě disciplíny jsme neměli bodované. Ttřetí smůla postihla dívčí štafetu, která byla ve vedení, ale na poslední předávce došlo málem k pádu a tak děvčata doběhla na druhém místě. Přesto jsme měli tak vynikající výsledky, že jsme obsadili s Tyršovkou 1 místo. Obě školy získaly stejný počet bodů - 530. NÁDHERA!!! Celkově jsme letos obsadili ve ŠL 2. místo. Závodili: Barcalová Valérie, Stárová Simona, Bartoňová Simona, Záveská Anna, Doktorová Daniela, Tomešová Karolína, Tomáš Králík, Martin Růžička, Adam Petříček, Rudolf Pilz, Jan Ritschel, Martin Hamada. Děkujeme za výbornou reprezentaci.
Šluknovská liga - atletika
- Šluknovská liga - atletika -
Přidáno: pátek 16. 6. 2017 | Autor: Mgr. Alena Košnarová
Závěrečný koncert Čtyřlístku
Pěvecký sbor Čtyřlístek uzavřel svou koncertní sezónu 2016/17 tradičním závěrečným koncertem. Ten se konal v 6. června od 17 hodin tentokrát netradičně v rumburském zámku (Polygrafka je domácí půda sbormistryně Ivy Šabatové). Pro členy sboru byl celý den velice náročný: ráno vyučování, od 15 hodin generálka, pak teprve koncert. Přesto zpěvačky a zpěváci předvedli výborný výkon, který posluchači nadšeně ocenili. Sbor se také rozloučil se svými deváťandami: Aničkou Záveskou, Bárou Záveskou, Eliškou Malou, Klárkou Svobodovou, Adélkou Novákovou, Míšou Dobešovou, Verčou Růžičkovou a Luckou Pejčochovou. Doufáme, že na chvíle strávené ve sboru při zkouškách, na koncertech, ale třeba i na našich soustředěních vám zůstanou jen příjemné vzpomínky. Děkujeme Davidovi Melicharovi za dvě krásné písně, děkujeme Radce Mackové za klavírní doprovody, Simče Krištofové za hru na cajon. A teď: Hurá!!!! Prázdniny!!!!
závěrečný koncert Čtyřlístku
- závěrečný koncert Čtyřlístku -
Přidáno: čtvrtek 15. 6. 2017 | Autor: Mgr. Ludmila Uhrová
Sportovní hry I. stupně
Naši nejmladší sportovci v rámci Projektu "Hodina pohybu navíc" mají za sebou i závěrečnou kolektivní hru. Byl jí fotbal, jako nejrozšířenější hra na naší planetě. Všechny naše děti si nejdříve vyzkoušely herní dovednosti související s fotbalem, kde největší úspěch měla samozřejmě střelba a souboje o míč. A náplní všech hodin byly i průpravné hry. Díky velkému množství pomůcek byly hodiny pestré, zábavné a na každém byl vidět velký pokrok. Velký obdiv, kromě sportovců, zaslouží i kluci Daniel Richter (7. ročník - hráč FK Varnsdorf) a Martin Hamada (9. ročník - hráč OFC Neugersdorf), kteří skupinu druháků a třeťáků vedli ve všech hodinách samostatně. Jim patří poděkování a našim sportovcům pochvala za nadšení s kterým absolvují všechny hodiny. Nyní už nás čeká závěrečná hodina s překvapením pro všechny zúčastněné.
naši fotbalisté se svými trenéry
- naši fotbalisté se svými trenéry -
prvňáčci a fotbal
- prvňáčci a fotbal -
Přidáno: středa 14. 6. 2017 | Autor: Mgr. Martin Hamada
[Aktualizováno: 14. 7. 2017]

Copyright © 2006 - 2017 Základní škola U Nemocnice, Rumburk