Obsah

09.12.2018

Příběhy našich sousedů

Paměť národa - Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. (Zdroj: www.pribehynasichsousedů.cz) Pět žáků naší školy (Jana Rašínová, Denisa Sedláčková, Ráchel Tomančáková, Adam Petříček, Michal Vachta) prošlo krátkým školením a v pátek 7. prosince natočilo rozhovor s panem Salomonem z Dolních Křečan a s jeho ženou (původně sudetští Němci). Nyní je čeká další práce v podobě sepisování životopisu, stříhání nahrávek, vytváření prezentace apod. V příštím roce pak týmy ze všech zapojených škol ze Šluknovského výběžku představí své reportáže na slavnostním setkání v Krásné Lípě.

Detail

09.12.2018

Mikuláš, andělé a čerti

Čert a Mikuláš

Jako každý rok, i letos si dobrovolníci z devátých tříd připravili mikulášskou nadílku pro žáky prvního stupně.

Detail

09.12.2018

Logo - žákovský parlament

Žákovský parlament

Dne 30.11.2018 se uskutečnil další žákovský parlament. Na přivítanou jsme si zahráli hru, tentokrát „Přesedávání“. Potom jsme si zhodnotili projekt k výročí vzniku Československa. Dále jsme si vybírali náš další cíl – „Přespávání ve škole“. Dohodli jsme se, že přespávání se uskuteční ze čtvrtka na pátek. Přesné termíny se proberou na další schůzi žákovského parlamentu. Tereza Bulanová, 5.B.

Detail

09.12.2018

O2 aréna komentátoři

MS FLORBAL 2018

Ve středu 5.12. jsme vyjeli do Prahy na MS ve florbale 2018. Do školy přišla nabídka na některá utkání pro děti „Lístky zdarma.“ Využili jsme toho a objednali jsme se na osmifinále do O2 arény. Viděli jsme dvě utkání. V 10:00 Lotyšsko : Slovensko a ve 12:45 Dánsko : Estonsko. Atmosféra byla úžasná, na prvním zápase bylo přes 7000 diváků. Během přestávek probíhaly soutěže, komentátoři se starali o mexické vlny a hlasitost fandění a maskot Floorian pobíhal po celé aréně. Byl to krásný sportovní zážitek.

Detail

09.12.2018

Florbal - starší žáci 1

Florbal - starší žáci

Ve čtvrtek 6.12. se uskutečnilo v Markvarticích postupové kole ve florbale starších žáků. Naše škola se také zúčastnila a zde musíme přiznat, že na nejlepší jsme nestačili. Naším velkým problémem bylo vstřelit branku a ta jediná vstřelená nám nakonec přinesla 8. místo z 9 zúčastněných. Naše výsledky: Velký Šenov 0:2 poměrně vyrovnaný zápas a dva velmi laciné góly, Varnsdorf E. Beneše 0:3 na tohoto soupeře jsme neměly, Markvartice 1:0 (Štěrba) konečně gól a také výhra, Česká Kamenice 0:0 poměrně dost šancí, ale ta koncovka.... Reprezentanti školy: Pepa Mlejnek, Daniel Richter, Michal Štěrba, Matyáš Frinta, Tomáš Slavík, Láďa Všetečka, Michal Vachta, Jarda Švajgr a Filip Kucer.

Detail

02.12.2018

Česko - německý projekt - mimořádná akce 1

Česko - německý projekt - mimořádná akce

V pátek 23.11. se mohli naši žáci zúčastnit mimořádné projektové akce v partnerské škole Ebersbach Oberlad. Třída VI. C navštívila mimořádný koncert skupiny Mirai.Německé děti se v rámci hodin českého jazyka učily zpívat písnicku této skupiny. Paní učitelka Radka Foerstek nelenila a kontaktovala manažerku skupiny. A oni slíbili, že přijedou a zahrají. Toto setkáni se uskutečnilo v pátek odpoledne. Mini koncert i atmosféra - vše bylo úžasné. Všichni jsme si to užili.

Detail

02.12.2018

100 let ČR a olympijské hry 1

100 let ČR a olympijské hry

V pátek 30.listopadu si žáci, kteří navštěvují kroužek Sportovních her na II. stupni, připravili pro ostatní žáky naší školy v rámci Oslav výročí 100 let vzniku ČR program s názvem Olympijské hry a Československo. Akce proběhla v tělocvičně naší školy a ukázala všem přítomným především naše nejúspěšnější olympioniky, kterými byli Věra Čáslavská (7 zlatých medailí ve sportovní gymnastice), Emil Zátopek (4 zlaté medaile v bězích), Martina Sáblíková (3 zlaté medaile v rychlobruslení) a Jan Železný (3 zlaté medaile v hodu oštěpem). Také jsme si připomenuli naši první zlatou medaili z roku 1924 Bedřicha Šupčíka ve šplhu, jediné dvě zlata v kolektivních sportech 1980 fotbal a 1998 hokej z Nagana. Naše vystoupení plné ukázek z řady sportů bylo symbolicky zakončeno letošními úspěchy Ester Ledecké ve dvou sportech (sjezdové lyžování a snowboard). Závěrem si dovolím všechny děti nejenom pochválit za opravdu výtečné výkony, ale také je zde vyjmenovat společně se sportem a zlatým medailistou, kterého představovali. Michal Vachta - 1924 Bedřich Šupčík šplh,Lukáš Krpálek 2016 judo, Filip Bouzek - 1936 Alois Hudec gymnastika, Jakub Hamada - Emil Zátopek 1948, 1952 atletika, Katka Šlengrová - Eva Bosáková 1960 sportovní gymnastika, Tereza Marhanová - Dana Zátopková 1952 hod oštěpem, Barbora Špotáková 2008, 2012 hod oštěpem, Kateřina Neumanová 2006 běh na lyžích, Martina Sáblíková 2010, 2014 rychlobruslení, Tomáš Slavík - Vítězslav Mácha 1972 řeckořímský zápas, Matyáš Frinta - Jan Železný 1992, 1996 a 2000 hod oštěpem, Adam Petříček - Roman Šebrle 2004 desetiboj, Viktorie Macháčová - Věra Čáslavská 1964, 1968 sportovní gymnastika, Ester Ledecká 2018 sjezdové lyžování a snowboard. Ve dvou úspěšných kolektivních sportech 1980 fotbal a 1998 hokej se ještě představil Honza Walter, Michal Štěrba, Filip Kucer, Jarda Švajgr a Pepa Mlejnek. Celou ukázku skvěle doplňoval Vojta Bár, který asistoval u všech ceremoniálů. Ostatně o všem výše napsaném se můžete předsvědčit i v přiložené fotogalerii. Věřím, že celá akce byla nejenom poučná, ale zároveň i inspirativní pro další budoucnost všech přítomných, kam se může člověk dostat svojí pílí a to platí všeobecně a nikoliv jenom ve sportu.

Detail

29.11.2018

ŠLUKNOVSKÁ LIGA  1

ŠLUKNOVSKÁ LIGA

Ve středu 28.11. se v Mikulášovicích hrála přehazovaná. Naše holky z pěti zápasů 4 krát vyhrály a jednou prohrály. Ale prohra to byla důstojná. Holky bojovaly o každý míč a Mikulkám nedaly nic zadarmo. Chvíli nás to mrzelo, ale nakonec jsme z dobrého umístění a dobré hry měly radost. Hrály: Valerie Barcalová, Veronika Jiroutová, Aneta Čížková, Adéla Maříková, Nicol Güntherová, Tereza Marhanová, Simona Stárová, Lenka Richterová, Natálie Macháčková, Kristýna Hejduková. Děkujeme !!!!!!

Detail

26.11.2018

4

Vánoční punčocha

Vánoce se nezadržitelně blíží, proto jsme se rozhodly pro ušití vánoční dekorace. Tentokrát jsme kombinovaly šití na stroji s ručním šitím. Bylo to pro nás trochu náročnější, ale výsledek stál za to. Punčochy jsme si odnesly domu. Máme z nich ohromnou radost.

Detail

26.11.2018

Dnes jsme si zkusili nový sport - thajský box 1

Dnes jsme si zkusili nový sport - thajský box

Na dnešní hodině Projektu Sportovních her si naši prvňáčci mohli vyzkoušet úplně nový sport - thajský box. Tuto zkušenost jim zprostředkovali trenéři Martin Janda a Miroslav Čácha z Magor Gym Varnsdorfu. Nutno říci, že se jednalo o výborně připravenou hodinu se spoustou nových prvků a soutěžemi. Naši sportovci tak mohli poznat další z řady sportů, které je ve školním roce čekají. V přiložené fotogalerii se každý může podívat, jak máme ukázněné a šikovné děti, což ocenili i trenéři. Jim patří ještě jednou velké poděkování za skvělou hodinu.

Detail

23.11.2018

Už umím ovládat dron!

Digitální technologie – kroužek RSC

Detail

22.11.2018

Skvělá hra a postup z 1. místa našich florbalistů 1

Skvělá hra a postup z 1. místa našich florbalistů

Ve čtvrtek 22. listopadu se odehrálo základní kolo ve florbale chlapců 6 - 7. ročníků. Ve sportovní hale v Markvarticích bojovalo 6 škol o dvě postupová místa do okresního finále. Naši kluci zahráli skvěle a zcela zaslouženě postoupili z 1. místa. Naše výsledky: Varnsdorf E. Beneše 6:0 (Cobl 4, Fanderlik 2), Varnsdorf Gymnázium 3:3 (Cobl 2 a Fanderlik), Markvartice 7:3 (Cobl 3, Fanderlik 3 a Hamada), Rumburk Gymnázium 8:1 (Cobl 5, Fanderlik 3), Velký Šenov 5 : 0 (Cobl 3, Fanderlik a Weiner). Naše družstvo skvěle dirigoval Filip Cobl (17 vstřelených branek) a ostatní kluci ho velmi dobře doplňovali. V brance se nám postupně vystřídali Martin Weiner, Matyáš Fanderlik, Filip Bouzek a Jirka Drahoňovský a v poli je ještě doplnil Jakub Hamada a Martin Tejnor. Celá tato sestava předváděla hru plnou pohybu, výborné individuální výkony Filipa Cobla, Matyáše Fanderlika a Martina Tejnora nedávala soupeřům téměř žádnou šanci. Moc se všichni těšíme na 14. prosince do Děčína na okresní finále, kde budeme bojovat o pohár a medaile spolu se školou Varnsdorf E. Beneše, která jako druhá postoupila s námi. Klukům patří velká pochvala za opravdu výbornou reprezentaci školy.

Detail

22.11.2018

Učili jsme se bridž 1

Učili jsme se bridž

Ve čtvrtek 22. listopadu představil Ing. Milan Macura, předseda Českého bridžového svazu a juniorský mistr světa, našim páťákům a šesťákům pravidla bridže. Ve čtvrtek 29. listopadu bude hra představena sedmákům a osmákům. Bridž je logická karetní hra a jako jedna ze dvou (druhou je šach) je i hrou olympijskou. Rozvíjí matematické myšlení, strategii, logickou úvahu, komunikaci mezi spoluhráči a v neposlední řadě i jistou etiku při samotném průběhu hry. Český bridžový svaz by formou kroužku chtěl na naší škole vytvořit centrum pro výuku mládeže v bridži. Další centra v Ústeckém kraji jsou v Mikulášovicích a v Lounech.

Detail

19.11.2018

Česko - německý projekt 1

Česko - německý projekt

V týdnu od 5. do 9. listopadu pracovali naši deváťáci se svými partnery z 10.A školy Oberland Ebersbach na svých projektech.

Detail

19.11.2018

100 LET REPUBLIKY 1

100 LET REPUBLIKY

Velmi významné jubileum žákům prvního stupně přiblížili sami studenti 2. stupně s panem učitelem Oberreiterem. Připravili pro ně program na jednu vyučovací hodinu. Způsob výkladu i připravené úkoly byly přizpůsobené věku - od 1. třídy do 5. třídy. Zaslouží za to velké díky, dětem se to velmi líbilo a určitě si odnesly spousty zajímavých poznatků.

Detail

19.11.2018

Návštěva knihovny

V úterý, 13. listopadu, navštívili žáci přípravné třídy s paní učitelkou Městskou knihovnu v Rumburk. Zde si prohlédli, jak knihovna vypadá a seznámili se s některými knihami pro děti. Paní knihovnice pro ně uspořádala besedu o pohádkách, které děti už znaly a uměly je vypravovat. Nakonec si samy zahrály v pohádce O koblížkovi. Všem se v knihovně moc líbilo.

Detail

19.11.2018

Mediace ve škole 1

Mediace ve škole

V pátek 16. listopadu se naši peer mediátoři setkali s Mgr. Evou Růtovou, metodičkou programu Mediace ve škole z Úřadu vlády ČR. Pro nové členy našeho týmu mediátorů to bylo první setkání s Evou, v rámci kterého měli možnost vidět průběh mediace s odborným výkladem.

Detail

16.11.2018

Robotika

Robotika

Digitální technologie ve výuce – praktické využití ve škole – kroužek RSC

Detail

13.11.2018

Žákovský parlament - logo

Žákovský parlament

V pátek 9. října se uskutečnila 6. schůze žákovského parlamentu. Na začátek jsme hráli dvě hry. Účelem první hry bylo napsat na papír co nejvíce jmen dětí z parlamentu. Druhá hra spočívala v tom, že jsme si nakreslili náladoměr a popsali, jak jsme se měli uplynulý týden. Poté jsme probírali projekt Nenech to být (NNTB) na odhalování šikany, do kterého se naše škola zapojila. A nakonec jsme si zahráli třetí hru - Tichý orchestr, zaměřenou na pevnou vůli.

Detail

09.11.2018

Naše škola je vidět - Sportuj ve škole

O tom, jak máme šikovné prvňáčky v Projektu "Sportuj ve škole" se můžete přesvědčit na následujícím odkaze: https://www.sportujveskole.cz/sportujete-a-fotite/ Jedná se o ocenění všech, kteří jsou do Projektu zapojeni a hlavně našich dětí. Zde si také můžete prohlédnout o čem celý Projekt je a jak funguje na jiných školách.

Detail

06.11.2018

4.

Taška a malý polštářek

Naše malé švadlenky nezahálely a pustily se s chutí do další práce. Tentokrát si ušily plátěnou tašku pro své první nakupování. Po náročném šití si zaslouží také trochu odpočinku. Aby se jim lépe relaxovalo, rozhodly se pro malý polštářek. Oba výrobky zvládly skvěle a zaslouží velkou pochvalu.

Detail

06.11.2018

Třídní schůzky 1

Třídní schůzky

V úterý 20. listopadu se konají v jednotlivých kmenových třídách, od 16.00 na 1. stupni a od 17.00 na druhém stupni, třídní schůzky. Srdečně zveme k návštěvě školy všechny zákonné zástupce žáků.

Detail

06.11.2018

Schůzka SRPŠ

Ve čtvrtek 15. listopadu od 17.30 se ve sborovně školy koná schůzka SRPŠ. Srdečně zveme všechny třídní důvěrníky.

Detail

04.11.2018

Česko - německý projekt - porada k projektu Řemesla v Trojzemí 1

Česko - německý projekt - porada k projektu Řemesla v Trojzemí

Ve středu 24. 10. se v Hartavě konala porada svazku škol Schkola k připravovanému projektu Řemesla v Trojzemí. Na programu byly informace o stavu průběžné realizace připravovaného projektu na jednotlivých školách. Předání zkušeností s průběžným vyúčtováváním a další důležité informace k testování a ověřování jednotlivých chystaných aktivit a mnoho dalšího.

Detail

04.11.2018

Česko - německý projekt - výuková exkurze 9. ročníku 1

Česko - německý projekt - výuková exkurze 9. ročníku

Výuková exkurze na univerzitu v Cottbusu.

Detail

SUPLOVÁNÍ  

STISKNI PRO ZOBRAZENÍ SUPLOVÁNÍ

pro pedagogy a 6. až 9 ročníky.