Obsah

Vážení rodiče,

žádáme Vás o pozastavení plateb za obědy ve školní jídelně do odvolání.

                                                               Děkuji vedoucí školní jídelny Buřilová.

Vážení rodiče a milé děti,

učivo Vám budeme aktualizovat prostřednictvým webových stránek školy v rámci odkazu "Domácí příprava žáků". Aktualizace budou prováděny průběžně. 

Vydávání ŽÁDOSTÍ O OŠETŘOVNÉ a vyzvedávání si školních pomůcek žáků - recepce školy - pracovní dny od 8:00 do 11:00 hodin. Je možné využít i alternativy odeslat žádost o ošetřovné elektronicky po předchozí domluvě.

KOR-VIRKOR-VIR-UPO

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školy je možné si vyzvednout na recepci školy.


ŽÁDÁME VŠECHNY, KTEŘÍ BUDOU VSTUPOVAT DO PROSTORU ŠKOLY, TAK POUZE S ROUŠKOU (ŠÁTEK, ŠÁLA,...).

DĚKUJEME. 


MIMOŘÁDDNÉ OPATŘENÍ - UZAVŘENÍ TĚLOCVIČEN

S účinností od 13. 3. 2020 se uzavírají pro veškeré nájemce tělocvičny ZŠ.


V souvislosti se šířením koronaviru vláda rozhodla, že s účinností od 11. 3. 2020 budou UZAVŘENY VŠECHNY ZÁKLADNÍ ŠKOLY na území České republiky, a to do odvolání. Stejná opatření jsou platná pro ŠKOLNÍ DRUŽINU A ŠKOLNÍ JÍDELNU.


O všech aktuálních změnách Vás budeme informovat prostřednictvím aktualizace webových stránek školy http://www.zsunemocnice.cz.

Další aktuální informace prosím sledujete na stránkách, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy http://www.msmt.cz, Ministerstva zdravotnictví http://www.mzcr.cz, Krajského úřadu http://www.kr-ustecky.cz a Města Rumburk http://www.rumburk.cz.

Dále Vás žádáme na dohled nad dodržováním zvýšené hygieny Vašich dětí.


ODKAZY NA DŮLEŽITÉ WEBY:

 

Web Ministerstva zdravotnictvíhttps://www.mzcr.cz/

Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci v oblasti koronaviruhttp://mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html

 

Web Státního zdravotního ústavuhttp://www.szu.cz/

Webová stránka Státního zdravotního ústavu s doporučeními pro občanyhttp://www.szu.cz/tema/prevence/2019NCOV

Kontakty na Krajské hygienické stanicehttp://www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy

 

Web Ministerstva zahraničních věcíhttps://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html

Aktuální doporučení MZV k cestování do zahraničí
https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html

Stránka Ministerstva pro místní rozvoj týkající se případného rušení zájezdů do rizikových lokalit: https://www.mmr.cz/cs/ostatni/web/novinky/od-zajezdu-do-oblasti,-kde-se-objevil-koronavirus

...

 

21.03.2020

Zápis do 1. ročníku školního roku 2020/2021

Zápis do 1. ročníku školního roku 2020/2021 se bude na naší škole konat v termínu 6. - 8. dubna 2020 vždy od 12.00 do 15.00. Podrobnosti k zápisu najdete v odkazu Zápis do 1. třídy.

Detail

09.03.2020

Setkání v Kořenově

Během víkendu 6.3.-8.3.se v Kořenově konal tradiční týmový víkend škol spolupracujících v projektu "ŘEMESLA V TROJZEMÍ".Zúčastnili se i pedagogové naší školy.

Detail

04.03.2020

1

Panenky

Po delší odmlce se jdeme opět trochu pochlubit s dalším výrobkem na kroužku šití. Tentokrát se dívky pustily do šití panenky. Trvalo jim to sice trochu déle, ale to je neodradilo. Panenky vypadají úžasně a dívky si je s radostí odnesly domů.

Detail

03.03.2020

V síti

V síti

Žáci 7. - 9. ročníku navštívili Dům kultury Střelnice v Rumburku a zhlédli dokumentární film V síti. Ve škole navázali třídnickou hodinou, ve které provedli reflexi daného snímku a svých pocitů. Doufejme, že celá akce přispěje k větší obezřetnosti dětí při pohybu na sociálních sítích.

Detail

01.03.2020

SAVOVÁNÍ PO DRUHÉ

SAVOVÁNÍ PO DRUHÉ

Ve čtvrtek 20.února k nám opět zavítala ZŠ Lidická z Hrádku nad Nisou. Tentokrát přijeli žáci 9.ročníku a také si v naší dílně otestovali techniku savování. Vytvořili krásné práce a byli úžasní.

Detail

19.02.2020

Jarní prázdniny

V týdnu od 24. února mají žáci jarní prázdniny. Školní družina bude mimo provoz pro malý zájem zákonných zástupců, školní jídelna tento týden nevaří.

Detail

18.02.2020

Karlovarský skřivánek

Ve středu dne 5. února 2020 se zúčastnily dvě žákyně třídy 6.C Oblastního kola soutěže Karlovarský skřivánek v Rumburku. Obě dívky mají zcela odlišné zabarvení hlasu. Lena Stift disponuje příjemným temně znějícím altem, zatímco Thuy Ahn Nguyen Phuong (Vicky) je silný zvonivý soprán. Osobně jsem netušil, která z dívek padne porotě "do oka", protože obě zazpívaly v oblastním kole moc hezky. Posledních 10 dní před soutěží jsme pilně dřeli hlasovku a zlepšovali, co se dalo. Práce byla pro mne a doufám i pro obě dívky velmi příjemná. Z postupu se nakonec radovala Vicky a postoupila ze třetího místa do celostátního kola do Karlových Varů, kam se již moc těšíme. Vicky velmi gratulujeme a oběma dívkám děkujeme za poctivou přípravu.

Detail

17.02.2020

Olympiáda v Anglickém jazyce

V úterý dne 11. února se Hana Odvárková, žákyně třídy 8. A, zúčastnila okresního kola olympiády v Anglickém jazyce. Ve velmi těžké konkurenci třiceti silných soupeřů obsadila krásné 9. - 10. místo. Vzhledem k tomu, že na prvních osmi místech skončili žáci děčínských škol, Hanka získala jakési pomyslné vítězství celého Šluknovského výběžku včetně Varnsdorfu. Je také potřeba podotknout, že vítěz celé soutěže jezdí pravidelně za příbuznými do Británie. Takové možnosti Hanka rozhodně nemá. Svůj úspěch vybojovala díky svému zájmu komunikovat skrze počítačová média s anglicky mluvícími respondenty a díky sledování anglických filmů. Gratulujeme a nechť je tento úspěch povzbuzením ostatních žáků v angličtině v příštím školním roce.

Detail

12.02.2020

SAVOVÁNÍ

SAVOVÁNÍ

V úterý 4. února si naší textilní dílnu přijela otestovat ZŠ Lidická z Hrádku nad Nisou. Přijelo celkem 25 žáků ze 7.ročníku. Žáci si vyzkoušeli techniku savování. Každý si pak domů odvezl vlastnoručně vyzdobená trička.

Detail

11.02.2020

Schůzka SRPŠ

Ve čtvrtek 20. února se od 17.30 ve sborovně školy koná schůzka SRPŠ. Srdečně zveme třídní důvěrníky.

Detail

06.02.2020

PYTHAGORIÁDA

Dne 5.února se 41 žáků z 5. až 9. ročníku zúčastnilo školního kola matematické soutěže Pythagoriáda. Každý ročník měl své zadání, které obsahovalo 15 netradičních matematických úloh, které žáci řešili bez použití tabulek a kalkulaček v čase 60 minut. Úspěšnými řešiteli se v kategorii 5. ročníku se stali Natálie Severová – 5.A; Jakub Punčochář – 5.B. V kategorii 6. ročníku uspěl Vojtěch Šitta – 6.B. V kategorii 7. ročníku Adam Friml – 7.A. V kategorii 8. ročníku byla úspěšnou řešitelkou Jana Kovářová – 8.A. V 9. ročníku David Neshyba – 9.B. Všem účastníkům děkujeme za účast v soutěži a postupujícím do okresního kola přejeme hodně úspěchů.

Detail

05.02.2020

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

Ve středu 5. února se konalo v Děčíně okresní kolo olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovaly tři dívky: Samira Vandermael z 9.B, Kateřina Blažková ze 7. B a Pavla Žďárská ze 7. C. Všechna tři děvčata si vedla opravdu výborně. V kategorii I.A získala Kateřina první místo a Pavla druhé. Samira svou kategorii II.A vyhrála a postoupila do krajského kola. Všem děvčatům gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Detail

29.01.2020

Ukončení 1. pololetí 1

Slavnostní ukončení 1. pololetí

Ve čtvrtek 30. ledna bude v průběhu čtvrté vyučovací hodiny na 1. stupni a 5. vyučovací hodiny na 2. stupni slavnostně ukončeno 1. pololetí školního roku 2019/2020 vydáním vysvědčení. Výuka bude na 1. stupni ukončena v 11.40, na 2. stupni ve 12. 35.

Detail

23.01.2020

Pololetní prázdniny

V pátek 31. ledna mají žáci jednodenní Pololetní prázdniny. Školní družina pořádá pro zájemce výlet na Dymník, školní jídelna v tento den nevaří.

Detail

22.01.2020

5.B vycestovala za robotikou

5.B vycestovala za robotikou

15.ledna žáci 5.B navštívili základní školu v Hrádku nad Nisou.Byl pro ně připravený zajímavý program. Učili se ovládat robotická autíčka, soutěžili a vyplňovali pracovní listy o základech robotiky. Ze stavebnice pak sestavovali autíčko na solární pohon.Příjemně strávené dopoledne se žákům velmi líbilo.

Detail

11.12.2019

VÝBĚŽEK VESLUJE 1

VÝBĚŽEK VESLUJE

V úterý 10.12. jsme se zúčastnili sportovní akce ČESKO VESLUJE. Vytvořili jsme čtyřčlenná dívčí a chlapecká družstva. Dohromady nás bylo 32. Akce se konala na Tyršovce, kam se sjely základní i střední školy z výběžku. Každé družstvo muselo ujet 800 metrů a vždy po 200 metrech se musel veslař vyměnit. Byla to pěkná fuška. Ale získali jsme jedno první místo, dvě druhá místa a tři třetí místa. Byla to velice vydařená akce a všem veslařům děkuji za reprezentaci naší školy.

Detail

06.12.2019

Florbalisté bez medaile 1

Florbalisté bez medaile

V pátek 6. prosince se odehrálo v Děčíně okresní finále ve florbale kategorie 6 - 7. ročníků. Za účasti 4 nejlepších škol se bojovalo o medaile a postup do krajského finále. To si vybojovala ZŠ Kamenická s úctyhodnou bilancí 3 výher a skóre 16:0. Naši kluci bojovali, ale nevyvarovali se několika zbytečných chyb a především ta v poslední minutě proti ZŠ Březová nás stála medaili. Naše výsledky: ZŠ Komenského 0:5, ZŠ Březová 3:4 (Jireš 2 a Weiner), ZŠ Kamenická 0:3. Reprezentanti školy: Stáňa Jireš, Štěpán Daněk a Kryštof Hauser (6. ročník), Jakub Hamada, Matěj Hofman, Adam Dyntar, Oliver Falta a Martin Weiner (7. ročník).

Detail

05.12.2019

BeeBot

BEE BOTS

Logická úloha pro BeeBot.

Detail

02.12.2019

1

Starší švadlenky

Starší dívky si na kroužku šití vyrobily adventní kalendář. Nejprve si ušily 24 pytlíčků, na které si pomocí lepidla a třpytek namalovaly čísla. Nakonec je ozdobily barevnou stuhou. Doma je naplnily sladkostmi a připevnily na umělou girlandu. Z kalendáře měly velikou radost.

Detail

02.12.2019

1

Mladší švadlenky

V letošním roce se na naší škole otevřel kroužek šití i pro dívky ze 4.ročníku. Holky jsou moc šikovné. Mezi jejich první výtvory patřila taška nebo malý polštářek. Vzhledem k tomu, že to hravě zvládly, troufly si i na složitější tvoření. Rozhodly se ušít vánočního skřítka. Moc se jim povedl a udělal jim ohromnou radost.

Detail

01.12.2019

3.A navštívila Pastelku

3.A navštívila Pastelku

Ve čtvrtek 28.listopadu tvořili žáci 3.A na Pastelce. Drátkováním si vyrobili malého pavoučka a batikou si vyzdobili ubrousek na svačinu.Výrobky děti potěšily.

Detail

01.12.2019

3.B vycestovala do Hrádku nad Nisou

3.B vycestovala do Hrádku nad Nisou

V úterý 26.listopadu navštívili žáci 3.B ZŠ v Hrádku nad Nisou. Zde se hravou formou seznámili se základy programování.Společnými silami dokázali sestrojit z Lega malého robota - hlemýždě,kterého naučili měnit barvy a vydávat různé zvuky.Návštěva byla pro žáky velmi zajímavá.

Detail

28.11.2019

Projektový den - Sametová revoluce

Projektový den - Sametová revoluce

Galerie: Projektový den k 30. výročí Sametové revoluce

Detail

22.11.2019

ŠLUKNOVSKÁ LIGA 1

ŠLUKNOVSKÁ LIGA

Ve středu 20.11. se konalo 2.kolo ŠL v Mikulášovicích. Hrála se přehazovaná. Po dramatických soubojích naše holky vybojovaly 1.místo. Hrály: 9. ročník – Natálie Macháčková, Karin Sharifi, Kristýna Hejduková, Barbora Matičková, Kateřina Šlengrová. 8. ročník – Kateřina Purchartová, Jana Krátká, Leona Grofová, Linda Grofová. 7. ročník – Nikola Venturová, Kateřina Hrubešová, Zuzana Luong, Karolína Nováková. 6. ročník – Tereza Bulanová, Beatrice Davidová. Velké poděkování všem hráčkám !!!!

Detail

22.11.2019

Florbalisté tentokrát bez postupu 1

Florbalisté tentokrát bez postupu

V pátek 22. listopadu se odehrálo okrskové kolo 8 - 9. ročníků ve florbale, kde celkem 8 škol bojovalo o dvě postupová místa do okresního finále. Naši kluci nevstoupili do turnaje moc dobře, ale postupem času měly jejich výkony vzestupnou tendenci. Nakonec v boji mezi 4 nejlepšími týmy rozhodovali maličkosti a náš tým na postup nedosáhl. Naše výsledky: Chřibská 2:0 (Tejnor 2) - rozpačitý vstup, ale výhra, Velký Šenov 3:6 (Fanderlik 2, Walter) - nepovedené utkání, Jiříkov 4:2 (Tejnor 2, Cobl, Fanderlik) - zlepšený výkon a výhra, Gymnázium Varnsdorf 1:2 (Fanderlik) - souboj s nejlepším týmem turnaje rozhodoval o postupu, naše vedení nám vydrželo až do poslední minuty, kdy soupeř zápas otočil, Gymnázium Rumburk 2:2 (Janda, Fanderlik) na nájezdy 5:6 (Cobl 3) - souboj zklamaných týmů měl velmi dobrou úroveň a dramatické nájezdy v 8 sérii rozhodl šťastnější tým. Kluci zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci: Honza Walter, Honza Varga, Adam Ilek, Matěj Janda (9. ročník), Matyáš Fanderlik, Matěj Jonák, Jirka Drahoňovský, Martin Tejnor, Filip Cobl a Petr Kašek (8. ročník).

Detail

SUPLOVÁNÍ  

STISKNI PRO ZOBRAZENÍ SUPLOVÁNÍ

pro pedagogy a 6. až 9 ročníky.