Obsah

21.03.2019

1.

Kapsář

V minulých hodinách si děvčata na kroužku ušila kapsář na drobné předměty. Nejprve se práce moc nedařila,látka byla silná a nedala se prošít.Objevila se zlomená jehla, došlo i na páráček. Nakonec se dílo podařilo a holky měly ušito.Jejich pěkné kapsáře hned našly uplatnění.

Detail

20.03.2019

Šluknovská liga v basketbale - 2.místo 1

Šluknovská liga v basketbale - 2.místo

Ve středu 20. března pokračovala Šluknovská liga 3. kolem a tentokrát se hrál basketbal ve Šluknově. Naše družstvo po velmi dobrých výkonech dokázalo obsadit krásné 2. místo s celkem 66 vstřelenými body a jedinou prohrou od celkového vítěze ZŠ Tyršova (sportovně musíme přiznat, že zasloužený vítěz!). Výsledky: Dolní Poustevna 18:2 - vstup do turnaje se nám vydařil, když pouze v úvodu jsme byli trochu nepřesní, ale pak se již kluci rozehráli a rozstříleli, Jiříkov 18:8- soupeř se snažil, kvalita však byla na naší straně, Tyršova 4:13 - v poli a střelecky sice vyrovnané utkání, ovšem přesnost zakončení byla pouze na straně vítězů, Šluknov 10:2 - opět velmi dobrá hra, Mikulášovice 16:2 - zde se dokázal prosadit střelecky až na jednoho hráče celý tým. Po těchto velmi pěkných výsledcích jsme obsadili tedy stříbrnou pozici. Naše hra byla postavena na Ondrovi Luhovi (14 bodů), Honzovi Jeřábkovi (16 bodů) a Ondrovi Bubnovi (14 bodů). Všichni hrají basketbal a naší hře dali klid a řád a velmi dobře je doplnili Láďa Všetečka, Adam Petříček, Tomáš Slavík, Matyáš Frinta, Michal Štěrba, Pepa Mlejnek a Michal Vachta. Kromě Michala Štěrby se každý dokázal bodově prosadit a já musím kluky moc pochválit, protože kromě skvělého přístupu na turnaji a celý rok na sportovních hrách ještě ve volném čase trénovali se Schrödingerovým institutem, aby se ještě více zlepšili! Odměnou jim bylo právě toto krásné umístění. Více ve fotogalerii.

Detail

19.03.2019

Sportuj ve škole tentokrát s bruslením 1

Sportuj ve škole tentokrát s bruslením

Další aktivitou našich nejmenších sportovců na I. stupni bylo bruslení. Snažili jsme se opět využít co nejvíce pomůcek, aby se děti nejenom zabavily, ale také rychleji naučily spoustu nových dovedností. Novinkou byly hokejové zápasy šikovnějších dětí a v závěrečné hodině také odměna ve formě oblíbené kofoly od paní vychovatelky Andrlové. Více v přiložené fotogalerii.

Detail

13.03.2019

DOD

Den otevřených dveří

28.3.2019 od 9:00 do 12:35 a od 14:00 do 16:00, prohlídka školy, ukázky výuky, sportovní soutěže, ...

Detail

02.03.2019

Basketbal 1

Basketbal

Ve čtvrtek 28.2. se konalo v Děčíně okresní kolo v basketbalu. Rozhodli jsme se, že se zúčastníme, abychom získali zkušenosti, které pak můžeme uplatnit v dalších turnajích a to hlavně ve Šluknovské lize. Což se nám splnilo. Každou hrou jsme se zlepšovali, nahrávali si, dobře bránili. Sice jsme nedosáhli na žádnou výhru, ale chuť na hru nám to nevzalo a ještě večer někteří z kluků byli v tělocvičně na tréninku pod vedením Schrödingerova institutu. Hráli: 9.B - Adam Petříček, Ladislav Všetečka, Josef Mlejnek, Tomáš Slavík, Michal Vachta, 9.A- Michal Štěrba, 8.A- Ondřej Buben, 7.B- Ondřej Luh. ☺ ☺ ☺

Detail

02.03.2019

Jarní prázdniny a sport 1

Jarní prázdniny a sport

Malí, velcí všichni spolu o jarkách jsme v tělocvíčně zaháněli nudu. V úterní a čtvrteční den byl každý připraven na skákání, na míčovky, na kondičku i na tu slzičku, která při sportování někdy ukápne. Ať je to ze vzteku, že nám něco nejde, ať je to z bolístky, kterou jsme utržíli. Ale i to ke sportu i k životu patří. Malí se učí od velkých a velcí tolerují, že jim tam malí občas překážejí. Užili jsme si to.

Detail

14.02.2019

Sportuj ve škole a judo 1

Sportuj ve škole a judo

Naši nejmenší sportovci v Novém roce 2019 po dobu 6 týdnů cvičili v Judo clubu Rumburk pod vedením trenérů Kouteckých a jejich pomocníků. Při tomto úžasném sportování jsme se naučily spoustu nových dovedností a používaly řadu tradičních i netradičních pomůcek (míče, pneumatiky, koordinační žebřík, lana, duchny na dopady a další). Samozřejmě nechyběli i opravdové souboje dvojic, které patřili mezi nejoblíbenější. Našim vedoucím patří velký dík za skvělé vedení a náplň hodin a dětem pochvala za přístup a nadšení. Více v přiložené fotogalerii.

Detail

13.02.2019

Jarní prázdniny

V týdnu od 18. února mají žáci jarní prázdniny. Školní družina bude pro malý zájem zákonných zástupců mimo provoz, školní jídelna v tomto týdnu nevaří.

Detail

12.02.2019

Pozvánka - Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů

Ve čtvrtek 14.2. se v Kulturním domě v Krásné Lípě od 16 do 19 hodin uskuteční závěrečné prezentace projektu Příběhu našich sousedů, do kterého jsou zapojeni i naši žáci. Všichni jste srdečně zváni.

Detail

11.02.2019

Dětská scéna 2019

Dne 6.2.2019 se konalo školní kolo Dětské scény 2019.Do městského kola postoupují: Viktorie Mičarová a Nikola Kroupová. Blahopřejeme.

Detail

11.02.2019

Matematická olympiáda

Dne 30.1.2019 se konalo okresní kolo matematické olympiády. Za naši školu nás reprezentovali tito žáci: V.Šita, S.Talanov, S.Dytrychová. Všem těmto žákům děkujeme.

Detail

06.02.2019

DUHÁCI ZŠ U NEMOCNICE

SOUTĚŽ DUHA POKRAČUJE

Na konci ledna proběhlo další kolo soutěže DUHA. Po úspěšném počítačovém kole na ZŠ Tyršova a méně vydařené „ jiříkovské literatuře“ se našim sedmákům skvěle dařilo na varnsdorfském zimním stadionu. Naše družstvo si vybruslilo krásné 2. místo. Obzvláště pyšní jsme na vítězství v hokejové části nad Varnsdorfem. Držte nám palce do březnového kola ve Velkém Šenově s tématem hudební a výtvarná výchova.

Detail

03.02.2019

10.

Panenka

Tentokrát jsme se pokusily ušít panenku. Když jsme ji ušily, musely jsme ji také pěkně obléknout, vytvořit vlasy a namalovat obličej. Na oblečky jsme vyrobily střihy, podle kterých jsme pak věcičky šily. Bylo to hodně náročné, dokonce jsme musely i několikrát párat. Zkrátka, chybami se člověk učí. Šití panenky nás moc bavilo a už teď se těšíme na další výrobek.

Detail

25.01.2019

Ukončení 1. pololetí, Pololetní prázdniny 1

Ukončení 1. pololetí, Pololetní prázdniny

Ve čtvrtek 31. ledna bude slavnostním předáním vysvědčení žákům zakončeno 1. pololetí školního roku 2018/2019. Výuka bude ukončena na 1. stupni v 11.40, na 2. stupni ve 12.35. V pátek 1. února mají žáci pololetní prázdniny. Školní družina organizuje celodenní výlet do Sklářského muzea v Novém Boru, školní jídelna v tento den nevaří.

Detail

14.01.2019

Vánoční mistrovství v halovém orientačním běhu

Vánoční mistrovství v halovém orientačním běhu

V předvánočním čase využilo možnosti si prakticky vyzkoušet hledání kontrol podle mapy na 250 žáků 2. stupně ZŠ U Nemocnice a protože venku bylo dost zima, trochu závěje a klouzalo to, tak kontrolky žáci hledali v tělocvičně. Byly připraveny tréninkové tratě, na kterých se každý nejdříve odzkoušel, co "kufrování" v praxi znamená a pak teprve na odvážlivce čekal start na "mistrovské" trati, kde se oceňovali a vítězové získali vedle sladké odměny i Mistrovský titul pro rok 2018. Pro ty nejlepší pak byla připravena náročná paměťová bonusová trať. Je potěšitelné, že se nikdo neztratil a náročnou mistrovskou trať bez kódů kontrol zvládli skoro všichni a ti nejlepší zde dosahovali obdivuhodných časů. Jsou tak příslibem pro Krajské finále Přeboru škol v orientačním běhu, které se bude konat v květnu 2019 na Dýmníku.

Detail

14.01.2019

Schůzka SRPŠ

Ve čtvrtek 24. ledna se od 17.30 koná ve sborovně školy schůzka SRPŠ. Srdečně zveme všechny třídní důvěrníky.

Detail

05.01.2019

PRÁZDNINY V TĚLOCVIČNĚ 1

PRÁZDNINY V TĚLOCVIČNĚ

Abychom moc nezlenivěli, nabídla jsem žákům, kteří aktivně sportují, že se můžeme sejít každý čtvrtek od 15:30 do 18:00 v tělocvičně. Celkem se prostřídalo 26 žáků. Většina z nich přišla po oba dva čtvrtky. Skákali jsme, běhali jsme, pilovali jsme gymnastiku, pohráli si s míčem. Bylo to moc fajn.

Detail

28.12.2018

Novoroční koncert Svazku škol Schkola 1

Novoroční koncert Svazku škol Schkola

V sobotu 19. ledna se od 10.00 v restauraci Hvězda v Rumburku koná Novoroční koncert Svazku škol Schkola, v rámci kterého vystoupí žáci partnerských škol z České republiky, Německa a Polska. Přijďte podpořit naši dlouholetou spolupráci.

Detail

21.12.2018

VÁNOČNÍ TURNAJ V BORŮVCE 1

VÁNOČNÍ TURNAJ V BORŮVCE

Ve středu 19.12. jsme se sešli v tělocvičně, abychom změřili své dovednosti a šikovnost v míčové hře, kterou před třemi roky nazvaly holky Borůvka. Hraje se s modrým gymbalem přes síť, odbíjíme míč spodním i vrchním odbitím, můžu použít nohy a hlavu. Hrajeme 3 na 3 na volejbalovém hřišti. Sešlo se 5 družstev: učitelské – Denisa Machová, Milan Polívka, Miloš Oberreiter, Vítek Drchota. 9.A Valča Balcarová, Matyáš Frinta, Michal Štěrba, Vojta Bár. 9.B Terka Marhanová, Láďa Všetečka, Pepa Mlejnek, Michal Vachta. 9.C+B Lenka Richterová, Simča Stárová a Adam Petříček. 8.A Natka Macháčková, Kristýna Hejduková a Karin Sharifi. Vyhrála 9.A – 8 bodů, druhé místo učitelé – 6 bodů a na třetím se stejným počtem bodů 9.B, 9.C a 8.A. Bylo to úžasné, moc VŠEM DĚKUJI, už se těším na velikonoční turnaj.

Detail

18.12.2018

Společná hodina obou skupin Sportuj ve škole 1

Společná hodina obou skupin Sportuj ve škole

V pondělí 17. prosince se naše obě skupiny nejmladších sportovců zařazených do Projektu "Sportuj ve škole" představilo ve společném sportování. Jednalo se o společnou hodinu z několika důvodů - děti se již naučily mnoha dovednostem a zajímalo nás jak mezi sebe vezmou starší děti nově začínající prvňáčky, také šlo o poslední hodinu v tělocvičnách, neboť další aktivity budou následovat v Judo clubu a na zimním stadionu a ty už budou společné pro obě skupiny. Věříme, že si všichni společnou hodinu užily, což Vám přinášíme v přiložené fotogalerii. Závěrem chceme všechny naše malé sportovce nejenom moc pochválit, ale především jim a jejím rodičům popřát krásné Vánoce + vše nejlepší do Nového ( i sportovního) roku 2019. Vedoucí Projektu "Sportuj ve škole" Jitka Andrlová a Martin Hamada

Detail

18.12.2018

Futsalisté v Děčíně neuspěli 1

Futsalisté v Děčíně neuspěli

Po velmi úspěšných výsledcích (výhra ve Šluknovské lize a výhra v základní skupině futsalu ve Varnsdorfu) našich kluků - fotbalistů, se náš tým představil v Děčíně, kde hrál již o postup mezi nejlepších 32 škol v celé České republice. Bohužel kvalita soupeřů byla zcela nad naše síly a kluci tak mohli vidět, jak vypadá futsal těch nejlepších. Po prohrách s Českou Lípou 1:10 a Děčínem 1:8 můžeme litovat jenom několika laciných gólů v naší síti a hlavně 3 neproměněných penalt. Naše výsledky by byly příznivější, ale nic by to nezměnilo na konstatování, že oba soupeři byli opravdu lepší a zaslouženém postupu Děčína mezi nejlepší školy. Hráči: Matyáš Frinta, Jarda Švajgr, Pepa Mlejnek, Tomáš Slavík, Dan Richter, Filip Kucer, Erik Milák, Vojta Bár a Honza Walter.

Detail

18.12.2018

Robotika - JIMU

Kroužek RSC - nový robot JIMU

rozpohybovali jsme nového robota

Detail

14.12.2018

Medaile a pohár jsou naše - florbal 6-7. ročníky 1

Medaile a pohár jsou naše - florbal 6-7. ročníky

Okresní finále ve florbalu nám přineslo krásný úspěch. V pátek 14.12. jsme se zúčastnili s našimi úspěšnými florbalisty okresního finále, které se odehrálo v Děčíně a naším přáním bylo přivézt pohár společně s medailemi. V konkurenci dalších 3 škol se nám to nakonec podařilo! Škoda, že turnaj nezastihl našeho klíčového hráče Filipa Cobla v optimální pohodě, neboť Filip jel ne zcela zdráv a na jeho výkonu to bylo znát. Hned úvodní utkání proti Děčínu Dr. Miroslava Tyrše tím bylo ovlivněno asi nejvíc, protože již po několika málo minutách to bylo již 0:5 a Filip se opravdu trápil. Poté se naše hra výrazně zlepšila a škoda spousty nevyužitých šancí a několika laciných gólů v naší síti - výsledek 2:8 (Cobl a Fanderlik) byl jednoznačný. Ve druhém zápase proti Varnsdorfu došlo ke změně v brance, kde dostal šanci Matěj Jonák, který žádný gól nepustil a naše 4 využité šance z mnoha = výhra 4:0 (Cobl 2, Fanderlik a Hamada). Poslední zápas proti výbornému soupeři Děčín Kamenická byl pouze souboj naší obrany a výborných útočníků soupeře - prohra 0:9. Soupeř byl zcela suverénní a po 3 výhrách a 26 vstřelených gólech turnaj vyhrál. Naši kluci obsadili krásné 3. místo a vysněný pohár a medaile tak putují do naší školy! O úspěch se zasloužili: Matěj Jonák, Matěj Hofman, Filip Cobl, Martin Tejnor, Matyáš Fanderlik, Martin Weiner, Jirka Drahoňovský, Filip Bouzek a Jakub Hamada - kluci díky, bylo to super!!!

Detail

13.12.2018

1

Ozdobíme stromeček

Každý rok přemýšlíme nad tím , čím si ozdobíme náš vánoční stromek. Letos už máme jasno. Zavěsíme na něj naše, vlastnoručně ušité ozdoby. Možná nejsou uplně dokonalé, ale v našich očích určitě ano. Snad se budou líbit i vám. Tímto bychom chtěly všem popřát krásné Vánoce a úspěšný celý rok 2019. Švadlenky Mia,Ela, Natka, Naty, Lúca, Markétka a Sabča

Detail

09.12.2018

Příběhy našich sousedů

Paměť národa - Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. (Zdroj: www.pribehynasichsousedů.cz) Pět žáků naší školy (Jana Rašínová, Denisa Sedláčková, Ráchel Tomančáková, Adam Petříček, Michal Vachta) prošlo krátkým školením a v pátek 7. prosince natočilo rozhovor s panem Salomonem z Dolních Křečan a s jeho ženou (původně sudetští Němci). Nyní je čeká další práce v podobě sepisování životopisu, stříhání nahrávek, vytváření prezentace apod. V příštím roce pak týmy ze všech zapojených škol ze Šluknovského výběžku představí své reportáže na slavnostním setkání v Krásné Lípě.

Detail

SUPLOVÁNÍ  

STISKNI PRO ZOBRAZENÍ SUPLOVÁNÍ

pro pedagogy a 6. až 9 ročníky.