Obsah

22.05.2019

POHÁR ROZHLASU 1

POHÁR ROZHLASU

V úterý 14.5. za velice nepříznivého počasí se konala atletická soutěž škol - Pohár rozhlasu. Trochu vázla i organizace, takže jsme byli všichni pěkně ztuhlí a na výkonech to bylo znát. Za školu nastoupila 4 družstva. Za výkon se dávají body a ty se pak sečtou a vyjde pořadí jednotlivých ročníků. Disciplíny: 60m, vytrvalostní běh, štafeta, skok vysoký, skok daleký, míček a koule. Nejlépe si vedly starší žákyně, získaly 2.místo. Mladší žáci byli čtvrtí, starší žáci a mladší žákyně obsadili 7.místo. Za bojovnost a přežití si zasloužili velkou pochvalu.

Detail

16.05.2019

Basketbal a Sportuj ve škole 1

Basketbal a Sportuj ve škole

Po dobu 5 týdnů se naši nejmenší sportovci seznamovali s kolektivní hrou basketbalem. Nejdříve se děti učily všem dovednostem tohoto sportu a dále se hrála spousta průpravných a pohybových her. K tomu se využívalo spousty i netradičních pomůcek a za skvělé vedení hodin děkujeme Mgr. Janu Šišulákovi a trenérce Klárce z Basketbalové akademie Šluknovska. Více v přiložené fotogalerii.

Detail

16.05.2019

Přednáška - Japonsko

Přednáška - Japonsko

Dne 15. 5. proběhla v aule naší školy nesmírně zajímavá přednáška o Japonsku, známého také jako Země vycházejícího slunce, která byla určená žákům 7. ročníků. Přednášku nám zprostředkoval místní rodák, cestovatel a umělec Ondřej Landa, který několik let pobýval v Japonsku, kde studoval místní kulturu, náboženství a jazyk.

Detail

11.05.2019

KRAJSKÉ KOLO OVOV

10.5.2019 Chomutov. Tři žáci postoupili z okresního klání OVOV do kraje. V pátek poměřili své síly s ostatnimi závodníky. Jakub Hamada obsadil 22.místo. Filip Bouzek měl svou kategorii nejvíce obsazenou-46 závodníků. Vybojoval 11. místo. VALERIE BARCALOVÁ měla ve své skupině pouze závodnice, které na okrese vyhrály. Můžeme říct, že tam byly samé jedničky. Valča obsadila krásné druhé místo. Gratulujeme a děkujeme všem třem za výbornou reprezentaci naší školy.

Detail

07.05.2019

Dětská konference 2019

Dětská konference 2019

Tento rok se konal již třetí ročník Dětské konference "Šluknovský výběžek – mám ho rád" a to dne 2. května 2019 v kulturním domě Krásná Lípa. Za naší školu vystoupila žákyně 8. ročníku Samira Vandormael. Cílem byla prezentace šikovných žáků i jejich vyučujících. Součástí konference letos bylo i diskusní fórum jehož smyslem bylo učit děti diskutovat, formulovat a obhajovat své názory a pracovat s informacemi. Stejně jako v minulých ročnících byla vítána účast celých týmů, které přijedou podpořit aktivní účastníky, i divácká účast v diskusním fóru.

Detail

06.05.2019

Úspěšní florbalisté v Děčíně 1

Úspěšní florbalisté v Děčíně

V pondělí 6.května se na zimním stadionu v Děčíně v rámci Oslav florbalu uskutečnila akce pro II. stupeň základních škol. V netradičním prostředí, které však bylo velmi motivující se celkem utkalo 8 škol o zajímavé ceny. Naši kluci v jedné skupině narazili na favorizovanou ZŠ Kamenická Děčín (poražený finalista) 0:7, Jílové 2:1 (Tejnor 2) a Děčín Želenice 6:0 (Fanderlik 5 a Tejnor 1). V semifinále nás čekal pozdější vítěz Děčín Vrchlického 0:5. V boji o bronzové medaile a pohár jsme hráli proti Gymnáziu Rumburk 0:4 (až do poloviny vyrovnané utkání rozhodli vyspělejší a zkušenější kluci soupeře v závěru). Tato velmi zajímavá zkušenost na velkém hřišti, spousta dovedností na ostatních hřištích a skvělá organizace byla pro všechny kluky odměnou za celoroční přístup na kroužku sportovních her a všech dalších sportovních akcí naší školy. Pro úplnost ještě doplním, že v All Stars turnaje byl náš hráč Martin Tejnor. Reprezentanti školy: Matěj Jonák a Pepa Mlejnek (brankáři), Martin Tejnor, Matyáš Fanderlik, Filip Bouzek, Tomáš Slavík, Matyáš Frinta, Michal Vachta, Adam Petříček, Láďa Všetečka a Michal Štěrba. Kluci skvělý výkon! V přiložené fotogalerii je možné vidět o jaký zážitek se jednalo.

Detail

03.05.2019

přednáška

Digitální prostor aneb hrozí dětem digitální demence?

Město Rumburk a Komise prevence kriminality pořádají v pondělí 20. května od 16.30 v Domě kultury Rumburk přednášku kpt. PhDr.Jana Melši z oddělení kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Libereckého kraje o řešení kyberšikany ve všech jejích podobách. Přednáška je určena žákům, pedagogům, zákonným zástupcům žáků a široké veřejnosti.

Detail

01.05.2019

Orientační běh

ORIENTAČNÍ BĚH

Ve dnech 23. a 24. 4. se na naší škole konal závod v orientačním běhu, který se uskutečnil v okolí školy. Závodu se zúčastnili všichni žáci 2. stupně. Trať nám pomohl postavit pan Tomáš Babický, za což mu patří velký dík. Orientační běh je sport založený na schopnosti orientace v terénu s mapou a buzolou. Účastníci na startu obdrží mapu, na které jsou vyznačena kontrolní stanoviště, které mají účastníci co nejrychleji nalézt v určeném pořadí. Děti v tomto závodě využily svých znalostí ze zeměpisu a zároveň otestovaly své fyzické schopnosti nabyté z tělesné výchovy. Ti nejlepší budou naši školu reprezentovat v Krajském kole přeboru škol v orientačním běhu, který se uskuteční v květnu. Všem velice děkuji za účast a obzvlášť chválím děti ze 6.,7. a 8. tříd, které závod běželi s velkým nadšením. Nejlepších časů dosáhli Grofová Leona 9:51 7.C, Gažiová Sabina 10:04 6.C a Kalina František 10:13 7.B.

Detail

26.04.2019

Šluknovská liga ve florbale - 2. místo 1

Šluknovská liga ve florbale - 2. místo

Ve středu 24.4. se ve sportovní hale U koupaliště odehrál v pořadí již čtvrtý díl Šluknovské ligy, tentokrát ve florbale. Naši kluci dokázali navázat na výhru ve fotbale a druhé místo v basketbale další stříbrnou pozicí. Úvod turnaje se nám povedl a po dvou výhrách přišlo bohužel zaváhání s Jiříkovem a po zbytečné ztrátě se ZŠ Tyršova rozhodoval poslední zápas o celkovém vítězi. V napínavém finále proti Šluknovu jsme vedli 2:0, ale soupeř zabojoval a s trochou štěstí dokázal v závěrečné minutě vyrovnat a tím si zajistil první místo na úkor našeho týmu. Výsledky: Dolní Poustevna 6:0, Mikulášovice 2:0, Jiříkov 1:4, Tyršova 1:1, Šluknov 2:2. Naše družstvo bylo tvořeno hráči ze 7. ročníku, kteří hrají florbal za Českou Lípu (Matyáš Fanderlik, Filip Cobl, Martin Tejnor), doplněno o další dva sedmáky (Matěj Jonák a Filip Bouzek), jeden hráč 8. ročníku (Jarda Švajgr) a z 9. ročníků (Matyáš Frinta, Michal Štěrba, Pepa Mlejnek, Tomáš Slavík, Láďa Všetečka, Adam Petříček a Michal Vachta). Všem děkuji za výbornou reprezentaci školy a vzorné chování na školních sportovních akcích.

Detail

25.04.2019

1.

Planetárium Liberec

Dne 23.4.2019 navštívily třídy 4.A,5.A a 5.B IQLANDII v Liberci. Žáci zhlédli v planenetáriu program Do vesmíru a zase zpátky, prohlédli si a vyzkoušeli exponáty v IQLANDII. Nakonec si zakoupili drobné suvenýry. Výlet se vydařil a všem se moc líbil.

Detail

25.04.2019

Bridž - turnaj - Louny

Bridž - turnaj - Louny

Ve čtvrtek 11. 4. se uskutečnil druhý turnaj dětí – adeptů bridžové hry. Po prvním turnaji v Mikulášovicích se hrálo tentokrát na gymnáziu v Lounech. Do turnaje se přihlásila spousta dětí, nakonec však hrálo „jen“ 32 hráčů a hráček na 8 stolech. Z působnosti našeho SBK se zúčastnilo 9 dětí z Mikulášovic a premiérově také 5 dětí z Rumburka-ZŠ U Nemocnice. Naši reprezentanti nám udělali radost, protože do 13. místa se umístilo hned 6 dětí.

Detail

22.04.2019

Bohemia Arabesque

Žákovský parlament a festival Bohemia Arabesque

Členové žákovského parlamentu měli možnost podílet se na přípravách mezinárodního festivalu dětského umění Bohemia Arabesque. Měsíc předem ve skupinách vytvářeli plakáty zapojených zemí. V průběhu samotného festivalu v Domě kultury vítali účastníky a nosili vlajky států v jejich národních krojích. Ačkoliv role školního parlamentu nebyla na festivalu klíčová, nasbírané zkušenosti jsou neocenitelné.

Detail

19.04.2019

KOMU SE NELENÍ, TOMU SE ZELENÍ 1

KOMU SE NELENÍ, TOMU SE ZELENÍ

Na zelený velikonoční čtvrtek jsme se opět po roce sešli v tělocvičně, abychom poměřili své síly v turnajích. Protože jedině tak se ukáže, co umíme, jak se dokážeme vybičovat k dobrému výkonu, jak dodržujeme pravidla a hru fair play. Na vybíjenou se sešla 4 družstva: mix 4.AB, 5.A, 5.B a 6.A. Po vyrovnaných soubojích a společné vzájemné remíze jsem udělila dvě první místa pro 6.A a 5.B, druhé místo získala 5.A a třetí místo 4.AB. Čtvrťáky musím pochválit, protože se každou hrou velice zlepšovali. Bohužel na přehazovanou se nepřihlásilo žádné družstvo. To je veliké zklamání. Borůvku hrály známé tváře. Byla 3 družstva, která podávala velice vyrovnané výkony. Všem moc děkuji za krásnou hru.

Detail

16.04.2019

1

Svátky jara

K svátku Velikonoc neodmyslitelně patří barevné kraslice. Motalinky z kroužku Pletení si je vyrobily z papíru. Nejprve si vytvořily velkou formu, obarvily papírové ruličky a pak už jen motaly a motaly. Výsledek je úžasný. Přejeme všem moc krásné svátky jara.

Detail

15.04.2019

Volno ředitele školy

Ředitelka školy v souladu s § 24, odst. 2., zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění, uděluje na čtvrtek 9. května a na pátek 10. května volno ředitele školy z organizačních důvodů. Školní družina bude v provozu v obvyklou dobu podle zájmu zákonných zástupců, školní jídelna v tyto dny vaří.

Detail

15.04.2019

třídní schůzky

Třídní schůzky

V úterý 30. dubna se v jednotlivých kmenových třídách, od 16.00 na 1. stupni a od 17.00 na 2. stupni, konají třídní schůzky. Srdečně zveme k návštěvě školy všechny zákonné zástupce žáků.

Detail

15.04.2019

Schůzka SRPŠ

Ve čtvrtek 25. dubna od 17.30 se ve sborovně školy koná schůzka SRPŠ. Srdečně zveme k návštěvě školy třídní důvěrníky tříd.

Detail

15.04.2019

Velikonoční prázdniny

Ve čtvrtek 18. dubna mají žáci Velikonoční prázdniny. Školní družina pořádá v tento den celodenní výlet na hrad Tolštejn, školní jídelna v tento den nevaří.

Detail

14.04.2019

Přípravná třída

Od září 2019 plánujeme otevřít přípravnou třídu pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj. Přednostně přijímáme děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky. Další podrobnosti naleznete v odkazu Přípravná třída.

Detail

11.04.2019

Kluci za holky a holky za kluky

Barevný den se povedl

Na "apríla" pořádal žákovský parlament akci nazvanou "Kluci za holky a holky za kluky". Mnoho žáků i zaměstnanců školy se zapojilo a vyzkoušelo si jeden den v oblečení opačného pohlaví.

Detail

10.04.2019

McDonald Cup ve fotbale 1

McDonald Cup ve fotbale

V úterý 9. dubna se v Chřibské na travnatém fotbalovém hřišti bojovalo o 4 postupová místa na okresní finále fotbalu kategorie 4 a 5. tříd. Naši kluci, kromě prvního zápasu, kdy jsme teprve zkoušeli brankáře, se prezentovali velmi slušnou hrou, která však nakonec o malý kousek nestačila na postup. Výsledky: Varnsdorf Edisonova 0:6, Jiříkov 0:0, Varnsdorf Náměstí 0:1, Šluknov 0:0, Varnsdorf Východní 1:1, Chřibská 2:1. Všechny naše góly dal Štěpán Daněk a škoda, že v zápase s Východní obdržený gól v poslední minutě znamenal ztrátu dvou bodů, které chyběly k postupu. Reprezentanti školy: Michal Nehonský (3. ročník), Jirka Macko, Jakub Nastoupil, Přemek Svoboda a Fanda Dvořák (4. ročník), Standa Jireš, Štěpán Daněk, Jan Kuba, Martin Osif a Tadeáš Chwalek (5. ročník).

Detail

07.04.2019

OVOV 2019 1

OVOV 2019

Tak jsme opět vyjeli na okresní kolo do Varnsdorfu. Výprava měla jedno družstvo (8 členů) a 13 jednotlivců. Byl krásný den a všechny disciplíny se konaly venku v areálu sportovní haly. Z 12 družstev získalo naše bramborovou medaili-4.místo. Za družstvo bojovali: Natálie Macháčková, Anička Böhmová, Linda a Leona Grofová, Filip Bouzek, Filip Kucer, Ondřej Luh a Matěj Hubáček. Jednotlivci (sem se počítají i děti z družstva): CHLAPCI ročník: 2006 - Matěj Hubáče 11. Jakub Hamada 6. postup do kraje. 2005 - Filip Kucer 10. Ondřej Luh 6. FILIP BOUZEK 3. postup do kraje. 2004 - Adam Petříček 10. Ladislav Všetečka 7. DÍVKY ročník: 2008 - Tereza Bulanová 9. Miriam Nováková 7. 2007 - Anežka Milecová 8. Anna Jaržabková 6. Nikola Venturová 4. 2006 - Kristýna Rejmanová 16. Linda Grofová 10. Leona Grofová 9. 2005 – Anna Böhmová 21. Barbora Matičková 19. Natálie Macháčková 16. 2004 - Kristýna Hejduková 7. Tereza Marhanová 4. VALERIE BARCALOVÁ 1. postup do kraje. Děkuji všem za reprezentaci.

Detail

07.04.2019

ČESKO VESLUJE 1

ČESKO VESLUJE

Další projekt se sportovní tématikou se uskutečnil v pátek 5.4. na ZŠ Tyršova. Vyslala jsem družstvo složené ze dvou dívek a dvou chlapců. Družstvo které už s námi nemohlo jet na OVOV, jelikož jsou ročník 2003. Ačkoliv to byla první zkušenost na veslovacím trenažeru, podali maximální úsilí a vyzařovala z ních super energie a byli moc fajn. Takto my to sdělila Alena Košnarová mladší, která družstvo na tuto akci doprovodila a byla z družstva i z akce nadšená. Reprezentanti: Simona Stárová, Lenka Richterová, Michal Vachta, Matyáš Frinta.☺ ☺ ☺

Detail

02.04.2019

Matematický klokan 2019

Tradiční soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN se letos konala 22. března. V ní soutěžící každoročně řeší zajímavé matematické úlohy a volí jednu z možných odpovědí. Na vypracování odpovědí mají 60 minut. Úlohy jsou podle obtížnosti bodovány třemi až pěti body a za nesprávně vyřešený úkol se jeden bod odečítá. Na naší škole účastníci řešili úkoly ve čtyřech kategoriích: Cvrček (2. - 3. třída), Klokánek (4. - 5. třída), Benjamin (6. - 7. třída ), Kadet (8. - 9. třída). Soutěže se účastnilo 453 žáků. V jednotlivých kategoriích ve školním kole byli nejlepší: Cvrček: Fiala Vítek III.A; Seifertová Laura II.B; Vohryzková Barbora II.B; Choutková Ema III.A Klokánek: Čistecký Robin IV.A; Šitta Vojtěch V.B; Procházka Ladislav V.B; Semerádová Štěpánka V.B Benjamín: Pokorák David VII.C; Kapoun Otto VII.A; Grofová Leona VII.C Kadet: Cermanová Eliška IX.A; Vachta Michal IX.B; Lukáč David IX.C

Detail

02.04.2019

plakát

Mezinárodní festival dětského umění Bohemia Arabesque

Dne 15. dubna se v Domě kultury Rumburk koná mezinárodní festival dětského umění Bohemia Arabesque, na kterém vystoupí soutěžící z 12 zemí Evropy a Asie. Naši školu bude na této soutěži reprezentovat pěvecký sbor Lístek, s organizačním zajištěním soutěže budou pomáhat členové žákovského parlamentu. Gala koncert soutěže proběhne ve středu 17. dubna od 10.30.

Detail

SUPLOVÁNÍ  

STISKNI PRO ZOBRAZENÍ SUPLOVÁNÍ

pro pedagogy a 6. až 9 ročníky.