Obsah

podzim

18.11.2019

návštěva z Hartau

návštěva z Hartau

V pondělí 11.listopadu a v pátek 15.listopadu v naší textilní dílně pracovali žáci 3.a 4. tříd z německé Hartau. Pondělní skupina si vyzkoušela suché plstění.Lapač snů, jako finální výrobek se velmi povedl. V pátek žáci vyráběli bambulky a učili se přišívat knoflíky.Domů si pak odváželi ručně vyrobeného mazlíčka - králíčka a obrázek-koláž kočičky.

Detail

18.11.2019

třídní schůzky

Třídní schůzky

V úterý 26. listopadu se od 16.00 v přípravné třídě a na 1. stupni a od 17.00 na 2. stupni konají třídní schůzky. Srdečně zveme k návštěvě školy všechny zákonné zástupce žáků.

Detail

18.11.2019

Schůzka SRPŠ

V pondělí 25. listopadu se od 17.30 ve sborovně školy koná schůzka SRPŠ. Srdečně zveme na setkání třídní důvěrníky tříd.

Detail

17.11.2019

Halloween 2019

Halloween 2019

Na přání žáků pořádal školní parlament již třetím rokem Halloween. Tentokrát byl "strašidelný den" ve znamení běhání, plnění disciplín a sledování "hororu".

Detail

15.11.2019

Výstava vzdělávání 2019

VÝSTAVA VZDĚLÁVÁNÍ FOR JOBS AND EDUCATION 2019

Jako již tradičně se žáci našich 9. tříd v rámci hodin volby povolání zúčastnili výstavy vzdělávání tentokrát s názvem FOR JOBS AND EDUCATION v Domě kultury Rumburk. Během dopoledne si prohlédli jednotlivá stanoviště, kde se prezentovaly střední školy a zároveň celá řada firem šluknovského výběžku. Zástupci škol a firem poskytli informace o možnostech studia a následném uplatnění v různých oborech, žáci si mohli také řadu aktivit vyzkoušet v praxi. Každý si mohl najít oblast, která ho zajímala. Doufáme, že tato akce pomůže žáky nasměrovat k volbě vhodného a zajímavého oboru a střední školy.

Detail

15.11.2019

Fyzikální laboratoř

COTTBUS 2019

V pondělí 11. Listopadu se němčináři  9. ročníku vydali na exkurzi do města Cottbus, kde navštívili místní univerzitu. Pod vedením vysokoškolského pedagoga si mohli vyzkoušet pokusy zaměřené na oblast fyziky a dozvěděli se celou řadu informací o způsobu studia na vysoké škole. Velmi zajímavá byla i prohlídka místní univerzitní knihovny. Zvláštní a překvapující byly pokusy s magnety a tekutým dusíkem. Byla to pro všechny zajímavá zkušenost.

Detail

15.11.2019

Vítězný tým z Markvartic

Výborní florbalisté - postup z 1. místa!

V pátek 15.listopadu se ve sportovní hale v Markvarticích uskutečnilo za účasti 7 škol okrskové kolo ve florbale pro žáky 6-7. ročníků. Hrálo se systémem každý s každým o 2 postupová místa na okresní finále do Děčína. Naši kluci s výborným Matějem Hofmanem v brance dokázali celý turnaj vyhrát po velmi dobrých výkonech všech zúčastněných. Výsledky: Velký Šenov 2:0 (Jireš a Daněk), Děčín Březová 1:0 (Jireš), Česká Kamenice 4:0 (Hofman, Jireš, Hauser a Weiner), Gymnázium Varnsdorf 3:0 (Jireš 2 a Weiner), Gymnázium Rumburk 2:1 (Weiner 2), Markvartice 0:2. O skvělý výsledek se zasloužili: Matěj Hofman, Martin Weiner, Adam Dyntar (7.ročník), Standa Jireš, Štěpán Daněk a Kryštof Hauser (6. ročník).

Detail

13.11.2019

EDU bus

EDU bus

Dne 7. 11. 2019 navštívil naší školu speciálně vybavený autobus s mobilní polytechnickou laboratoří. V průběhu dopoledne EDU bus postupně navštívili žáci 8. ročníku +  žáci 7.B.

Detail

04.11.2019

Stávka

Všichni pedagogičtí pracovníci školy se připojí k vyhlášené stávce dne 6. listopadu. Škola bude v tento den uzavřena, obědy žáků odhlášeny.

Detail

03.11.2019

Bambulkování

Bambulkování

Ve středu 23.října nás navštívila 5.třída z Hrádku nad Nisou.Žáci se naučili vyrábět bambule a z nich pak následně sešili králíčka.Domů si odváželi vlastně vyrobenou hračku.

Detail

02.11.2019

Prázdninové cvičení

Před týdnem volna jsem nabídla dětem, které navštěvují cvičení ve Fit klubu a všem šesťákům setkání v tělocvičně. Řekli jsme si, že podle počtu si zahrajeme různé hry a postavíme gymnastická stanoviště, kde si můžou trénovat prvky z gymnastiky a parkouru. V úterý 29.10. se nás sešlo v tělocvičně 30. Tři hodiny sportování utekly tak rychle, že jsem nestačila udělat ani fotodokumentaci. Všem dětem děkuji za hezké sportovní odpoledne.

Detail

22.10.2019

Helouvínský orientační běh

"Helouvínský" orientační běh

Na pondělí 4.11. si žákovský parlament připravil zábavný běh v areálu školy s jednoduchými úkoly. Žáci, kteří přijdou v maskách, si budou moci zasoutěžit o drobnou odměnu a zpříjemnit si tak část pondělního dopoledne.

Detail

20.10.2019

1

Kroužek šití

I v letošním roce máme na naší škole kroužek šití. Starší švadlenky se hned v září pustily do náročnější práce-do skřítka (asi 45cm). Nejprve pracovaly se sádrou , pomocí které vytvořily nohy. Potom už jen měřily, stříhaly a šily.Věnovaly se tomu několik hodin,ale stálo to za to. Výsledek byl opravdu úžasný. Jsou to zkrátka šikulky.

Detail

16.10.2019

Vyšívání

Vyšívání

V pondělí 14.října nás navštívili žáci 6.třídy z Hrádku nad Nisou.V naší dílně se naučili křížkový steh, kterým se pokusili vyšít svůj monogram nebo vybraný obrázek.I přes počáteční nesnáze se jim práce povedla.

Detail

16.10.2019

Úspěšní fotbalisté ve Šluknovské lize 1

Úspěšní fotbalisté ve Šluknovské lize

Již 29. ročník Šluknovské ligy byl zahájen ve středu 16. října sálovou kopanou, kterou pořádala Dolní Poustevna. Naši kluci vedeni Honzou Waltrem prokázali především skvělý týmový duch a zaslouženě obsadili krásné 2. místo. Naše výsledky: Mikulášovice 2:0 (Hubáček, Hofman) - gól v první minutě nás uklidnil a později se nám podařilo ještě skóre navýšit, Tyršova 1:0 (Cvrkal) - dobývání branky soupeře a nakonec pouze jeden gól, Jiříkov 2:1 (Walter,Brož) - vyrovnané utkání s výborným soupeřem, byli jsme šťastnější, jediná prohra Jiříkova, Dolní Poustevna 0:1 - pomyslné finále rozhodl gól z autu, který jsme si dali sami, jinak se soupeř spíše jenom bránil, Šluknov 1:2 (Hubáček) - poslední zápas turnaje již nemohl na našem umístění nic změnit a při prostřídání všech kluků dokázal naší nesehranosti soupeř využít a se štěstím vyhrál, neboť svoje šance využil a my nikoliv. Velká pochvala za předvedené výkony a vystupování všech hráčů na celém turnaji! Reprezentanti školy: Honza Varga, Honza Walter a Filip Kucer (9. ročník), Matěj Hubáček a Lukáš Cvrkal (8.ročník), Matěj Hofman, Adam Brož a Patrik Hoke (7. ročník).

Detail

15.10.2019

Fotbalové dopoledne

Pátek, 11.10.2019, všichni žáci 1.stupně strávili na rumburském stadionu. Bylo tam pro ně připraveno sedm stanovišť, na kterých plnili různé úkoly od skákání v pytli až po kopání na branku. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a děti si to užily.

Detail

15.10.2019

Exkurze do NPČS

Dne 10.9.2019 jsme navštívili NPČS s průvodcem Kubou, který nám ukázal krásná a zajímavá místa Kyjovského údolí. Procházku prokládal vyprávěním o historii a vzniku Kyjova jako celku. Poutavé byly i příběhy, které jsou s Kyjovským údolím spojené. Návstěvu parku absolvovaly postupně třetí, čtvrté a paté třídy během září a října. Děkujeme lektorovi Kubovi a pracovnicím společnosti MAS za příjemné dopoledne. Děti byly nadšené.

Detail

15.10.2019

Projekt Sportuj ve škole a plavání

Projekt Sportuj ve škole a plavání

I v dalším školním roce se naše škola zařadila do sportovních aktivit pro žáky prvního stupně v Projektu s názvem Sportuj ve škole. Zde mají naši nejmenší sportovci možnost 1 x týdně každou středu zdokonalovat svoje pohybové schopnosti a dovednosti pod vedením zkušených a kvalifikovaných učitelů nebo trenérů v různých sportech. Po úvodních dvou seznamovacích hodinách v našich tělocvičnách se zdokonalujeme v plaveckých dovednostech.Každou hodinou se naši nejmenší zlepšují, což si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii. Obecně více o tomto Projektu a také o tom, že i naše škola je zde zastoupena, najdete na těchto webových stránkách - https://www.sportujveskole.cz/sportujete-a-fotite/

Detail

13.10.2019

Česko - německý projekt - 7. ročník

Česko - německý projekt - 7. ročník

Žáci sedmého ročníku a jejich partnerská třída Lupus trávili své první letošní setkávací dny v Německu v Ebersbachu. Tématem byl podzim. Kromě jazykové průpravy si děti postavily draky a šly i vyzkoušet na nedaleký kopec, zda jim jejich výtvory opravdu létají.

Detail

13.10.2019

Česko - německý projekt 6. ročník

Česko - německý projekt 6. ročník

Česko - německá spolupráce je již v plném proudu. Naši šesťáci a jejich partnerská třída Hydrix měli své první potkávací dny 26. a 27. září. Tématem bylo trávení. Žáci se rozdělili do dvou skupin. Jeden den pracovaly děti v Ebersbachu a jeden u nás V Rumburku. V Ebesbachu se zabývaly trávením, důkazem tuků, sacharidů a bílkovin v potravinách. Navíc si mohly děti prozkoumat prasečí oko. V Rumburku děti vařily. Rozdělily se do tří skupinek, jedna připravovala obložené chlebíčky, jedna štrúdl a jedna pizzu.Pak následoval malý raut a děti vzájemně ochutnávaly své výrobky. Nechyběla ani jazyková průprava.

Detail

13.10.2019

Řemesla v Trojzemí - návštěva Pastelky

Řemesla v Trojzemí - návštěva Pastelky

Ve středu 9. 10. 2019 navštívila třída 7.C partnerskou školu Pastelka. V rámci projektu Řemesla v Trojzemí si žáci vyzkoušeli hned tři aktivity. V keramické dílně vyráběli podzimní dekoraci a v truhlárně vyráběli magnetky na ledničku. Nechyběly ani průpravné aktivity.

Detail

10.10.2019

Ukončení protiepidemického opatření

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje svým rozhodnutím ze dne 10. 10. 2019 zrušila protiepidemické opatření, které bylo nařízeno dne 16. 9. 2019.

Detail

01.10.2019

Návštěva Pastelky

Návštěva Pastelky

V úterý 24.9.si žáci 4.B vyzkoušeli drátkování a řezbářství na ZŠ Pastelka.Dále byly pro žáky připravené pracovní listy s procvičením německého jazyka.Dětem se program líbil. Výrobky z drátků a dřeva se vydařily.

Detail

01.10.2019

Nový školní rok 2019/2020

V novém školním roce se dostal náš projekt do závěrečné fáze - realizace.V naší textilní dílně budeme hostit žáky partnerských škol a naše děti budou na oplátku do těchto škol vyjíždět.Budeme navštěvovat ZŠ Pastelku, ZŠ v Hrádku nad Nisou a ZŠ v Hartau.

Detail

01.10.2019

KYJOVSKÉ ÚDOLÍ 1

KYJOVSKÉ ÚDOLÍ

Do školy přišla nabídka projektu Outdoorová výprava do Kyjovského údolí. Výpravy se účastnily děti z 1.stupně a šesté ročníky. Žáci z 6.C a 6.A se vypravili na trasu v pátek 20.9. Čekala nás krásná geoturistická vycházka . Trasa: Kyjov-Kantorský kámen-Vinný sklep-Klenotnice- Kyjovský hrádek-deska bratrů Bienertových- Skalní bratři. Lektorky byly úžasné, stručně a jasně vyprávěly o Národním parku ČŠ, o historii Kyjova, ale hlavně nás seznamovaly s přírodou. Bylo to moc fajn.

Detail

SUPLOVÁNÍ  

STISKNI PRO ZOBRAZENÍ SUPLOVÁNÍ

pro pedagogy a 6. až 9 ročníky.