Obsah

Sportuj ve škole - co už umíme

Typ: ostatní
Sportuj ve škole - co už umíme 1 Již desátým rokem se naše škola věnuje pohybové přípravě dětí v rámci Projektu Sportovních her na I. stupni. Tato aktivita má primárně za úkol vzbudit u dětí zájem o pohybové aktivity všeho druhu, zlepšit jejich tělesnou zdatnost a těm nejšikovnějším umožnit si případně vybrat sportovní aktivitu, které se budou ve svém volném čase věnovat ve vybraném sportovním klubu. Díky vedení školy je naše škola již po několik let zařazena mezi školy s patronací Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a tento rok není výjimkou. Letos sportujeme pod názvem "Sportuj ve škole" každé pondělí a rozvíjíme všechny pohybové dovednosti a schopnosti. Letos se nám přihlásilo více než 15 prvňáčků a okolo 20 dětí ze druhých a třetích tříd.
Pro prvňáčky se jedná o úplnou novinku a prvním sportem, se kterým byli seznámeni byla házená. Většina našich aktivit se odehrávala s míči na házenou a prvky tohoto míčového sportu. Pro zpestření však využíváme spoustu obecných dovedností a celou řadu pomůcek. Velkým pomocníkem je také žák 6. ročníku Jakub Hamada, který našim malým sportovcům nejenom celou řadu aktivit ukazuje, ale také se aktivně účastní celého průběhu sportování.
Závěrem úvodního bloku, který byl věnován obecnému rozvoji s míči typologicky na házenou si dovolím všechny děti pochválit za jejich úžasný přístup, nadšení a zápal s jakým dělají všechny aktivity . O tom, jak děti sportují, co vše využíváme za pomůcky Vám alespoň ve zlomku ukáží fotografie v přiložené fotogalerii.
Více informací O Projektu na www.sportujveskole.cz

Vytvořeno: 24. 10. 2018
Poslední aktualizace: 24. 10. 2018 8:09
Autor: Mgr. Martin Hamada