Obsah

Olympijský běh na naší škole

Typ: ostatní
Olympijský běh na naší škole Ve středu 19.6.se v našem sportovním areálu konal premiérový běh Olympijského dne. Že sport nemusí být vždy jen o výkonu, ale díky sportu člověk získává a utužuje správné morální vlastnosti jako je přátelství, respekt, jak k lidem, tak k pravidlům, vůli, vytrvalost nebo třeba překonávání sám sebe, o to se snažil i program našeho Olympijského dne. Vždyť radost z pohybu, chování v rámci fair play, kamarádství, vzájemný respekt a překonávání sám sebe jsou hlavní (nejen) olympijské hodnoty, které je dobré ctít, naplňovat a ještě hezčí je předávat je dál a sdílet je. Proto nám nejdříve celý areál svými myšlenkami a nápady pomocí kříd vyzdobily děti z I.stupně a poté již mohlo dojít k vlastnímu Olympijskému běhu . Běželo se asi 500 metrů po ročnících a vítězem byl každý zúčastněný. Závěrem došlo i na vytváření olympijských hodnot a symbolů jednotlivými třídami. Spíše pro zajímavost uvádíme i pořadí těch nejlepších.
Nejlepší žáci I.stupně dívky 1. Lucie Jiroutová 1:46 2. Beatrice Davidová 1:51 3. Viktorie Mičanová 1:55 Chlapci 1. Jaroslav Stára 1:48 2.Robin Čistecký 1:50 3. Michal Sochalský 1:53. Nejlepší na II.stupni dívky 1. Eliška Hronková 1:43 2. Kristýna Hejduková 1:44 3. Anna Jaržabková 1:44 a kluci 1. Adam Ilek 1:33 2. Ondra Kováč 1:34 3. Jakub Hamada 1:34
Doufejme, že výše uvedené hodnoty olympismu budou žáci šířit svým chováním a vystupováním i v dalších oblastech života a nejenom ve sportu. To byl náš hlavní smysl a poslání této akce.
V přiložené galerii nabízíme omezený počet fotografií (omezena kapacita stránek). Pro případné zájemce o všechny fotky a také videa z této akce kontaktujte pana učitele Mgr. Roberta Jasu, který umožní nejenom shlédnutí všech dat, ale také jejich případnou distribuci pro další soukromou potřebu (nutný vlastní mail, flash disc, apod.).

Vytvořeno: 21. 6. 2019
Poslední aktualizace: 21. 6. 2019 14:29
Autor: Mgr. Martin Hamada