Recyklohraní

Naše škola a především zájmový útvar EKO-BIO je již několik let aktivně zapojen do soutěže Recyklohraní. Je to celoroční soutěžní a vzdělávací program, který motivuje děti k ochraně životního prostředí prostřednictvím praktických aktivit, sběru odpadu a ekologických projektů.

🌍 Recyklohraní se zabývá:

  • Tříděním a recyklací odpadů (baterie, elektrozařízení, obaly, žárovky)
  • Předcházením vzniku odpadů
  • Šetrnou spotřebou vody
  • Klimatickou změnou
  • Potravinovým plýtváním
  • Ekologické vzdělávání formou her, projektů, exkurzí a výukových materiálů (EKOABECEDA)

🎯 Hlavní cíle programu:

  1. Prohloubit znalosti žáků o ekologii, recyklaci a udržitelném životním stylu.
  2. Podpořit aktivní zapojení dětí do sběru a třídění odpadu.
  3. Rozvíjet vztah k životnímu prostředí skrze praktické činnosti.
  4. Vytvořit pozitivní návyky v oblasti nakládání s odpady už od nejmladší generace.
  5. Odměňovat školy za jejich ekologické aktivity formou bodů, které lze směnit za odměny (pomůcky, vstupenky, hry apod.).

Více informací o programu https://recyklohrani.cz/cs/

Mohlo by Vás zajímat

ZŠ U Nemocnice Rumburk