Obsah

1. ročník regionálního kola soutěže Znám Tvůj hlas

Typ: ostatní
1. ročník regionálního kola soutěže Znám Tvůj hlas 1 Dne 27. května 2024 se uskutečnil 1. ročník regionálního kola soutěže Znám Tvůj hlas za účasti šesti škol Šluknovského výběžku. ZŠ U Nemocnice - Rumburk, ZŠ Tyršova - Rumburk, ZŠ Pastelka - Rumburk, Gymnázia Rumburk, Gymnázia Varnsdorf a ZŠ Mikulášovice.

Soutěžilo se v pěti kategoriích. 4. - 6. třída LYRICS (s hudebním podkladem a pomocí originálního zpěváka), 4. - 6. třída KARAOKE (pouze s hudebním podkladem) a obdobné dvě kategorie pro 7. - 9. třídu (respektive primu - kvartu) víceletého gymnázia. Pátou kategorií byla vlastní tvorba - zastoupená výhradně základní školou Pastelka, která představila nádherná tři částečně autorská vystoupení práve z autorské hry Malý princ.

Smyslem celé hudební show bylo po vzoru oblíbené televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas vytvořit vystoupení, které by se nejenom pěvecky, ale i choreografií, rekvizitami a oblečením co nejvíce příblížilo slavnému zpěvákovi, zpěvačce, či hudební kapele. 

Výkony byly skutečně výtečné. Porota, v čele s mistrem stand up show, hercem a autorem knížek pro děti panem Lukášem Pavláskem, to rozhodně neměla jednoduché. Ač to rozhodně nebyl úmysl, každá ze zúčastněných škol si odnesla nějaké ocenění. Anna Zimmerová ze ZŠ U Nemocnice přesvědčivě vyhrála kategorii Lyrics - 4. - 6. třída. Japonská píseň v jejím provedení byla velmi technicky náročná. Obdobnou věkovou kategori, avšak v karaoke provedení vybojovala Julie Weissová ze ZŠ Tyršova, která zaujala písní a jemnou elegantní choreografií z filmu Rebelové. Na druhém místě v této kategorii skončila Veronika Votápková ze ZŠ U Nemocnice s náléhavě a opravdově přednesenou písní Vzkaz v láhvi. V kategorii 7. - 9. třída Lyrics byla obrovská konkurence. Třetí cenu si nakonec odnesla Nela Willetalová ze ZŠ U Nemocnice, jejíž hlas se velmi přiblížil ve všech směrech originální francouzské zpěvačce. Na druhém místě skončil krásně hudebně i scénicky vyladěný duet B. Herejkové a J. P. Voldřicha z Gymnázia Rumburk. Na prvním místě se umístila Natálie Rennetová ze ZŠ U Nemocnice, která s obrovským dramatickým hudebním projevem přednesla biblický příběh Přejdi Jordán o útěku Ježíše do Egypta. Píseň v politicky těžkém roce 1968 nazpívala Helena Vondráčková. A jak soutěž dopadla v královské disciplíně - tedy KARAOKE?  Třetí místo vybojovala velmi čistě a kultivovaně zazpívaným projevem Kateřina Brabencová z Gymnázia Rumburk, která představovala velmi slavnou zpěvačku Beyonce. Druhé místo patřilo sourozenecké dvojici Elišce a Nele Nechanické z ZŠ U Nemocnice. Obě dívky citlivě předvedly baladu od Christiny Perri doplněnou na živo hraným doprovodem na housle ! Královnou této kategorie se stala Tina Šedivá z Gymnázia Varnsdorf, která zcela triumfovala opět s písní Přejdi Jordán. 

Vedle těchto vynikajících výkonů jsme mohli shlédnout další krásná vystoupení, za které patří všem účastníkům velký dík. Zmiňované autorské divadlo ze ZŠ Pastelka  si odneslo čestné uznání za svůj výkon. Věrohodně a přesvědčivě působila i čtveřice dívek ze ZŠ U Nemocnice představující kapelu Mandrage. Díváckou soutěž vyhrála čtveřice dívek z Gymnázia Rumburk a ZŠ Mikulášovice představující slavný hit kapely Queen I Want To Break Free. Pohybové ztvárnění Freddieho Mercury bylo obdivuhodné.

Velkým přínosem v průběhu celého večera byla citlivě provedená práce mistrem zvuku panem Jaroslavem Fotrem. Neměli bychom ani zapomenout zmínit píseň, kterou krásně přednesla slečna Diana Servulia z Ukrajiny, loňská vítězka školního kola soutěže. I učitelé v roli pořadatelské školy si přišli na své. Kroky Petra Vondráčka (alias Kroky Františka Janečka) rozesmály celý sál.

Pan starosta s panem místostarostou vyhlásili výsledky soutěže a předali dětem za jejich výkony hodnotné ceny, kterými jsou poukázky na filmová představení a pro vítěze včech kategorií dokonce poukázka na hudebně divadelní, či muzikálové představení do Prahy. 

Děkujeme spolku rodičů a městu Rumburk za financování celé akce. Děkujeme také všem dobrým lidem, kteří se na celé akci podíleli. Velmi také děkujeme paní Punčochářové, která celou akci profesionálně nafotila. Včechny fotografie naleznete na tomto odkazu:

https://eu.zonerama.com/Album/11519195

 

ZA ROK NA SHLEDANOU !!!

Simona a Martin Weissovi


Vytvořeno: 9. 6. 2024
Poslední aktualizace: 10. 6. 2024 1:59
Autor: Mgr. Martin Weiss, DiS.