Obsah

Jsme 6. nejlepší škola v ČR - McDonalds Cup Uherské Hradiště

Typ: ostatní
Naši úžasní fotbalisté i s cenami Mimořádný úspěch se podařil žákům naší školy na dvoudenním celorepublikovém finále v kategorii 1.- 3. tříd McDonalds Cupu ve fotbale. Po skvělých výkonech jako zástupce Ústeckého kraje obsadila naše škola v konkurenci nejlepších 16 škol nádherné 6.místo!

O úspěchu vypovídá to, že celý turnaj rozehrálo více než 4000 škol z celé ČR. Naši kluci po výhrách v okresních a krajských finále se dostali mezi ty nejlepší a na stadionu v Uherském Hradišti nakonec skončili na krásném 6. místě. V úvodu nás čekala skupina se zástupci Jihočeského, Pardubického a Libereckého kraje. Ta měla následující průběh:

ZŠ Pardubice 4:0 - výborný první poločas a rychlé vedení, soupeř bojoval, ale kvalita byla na naší straně

ZŠ Čimelice 2:1 - opět velmi dobrý první poločas a vedení a poté boj o každý míč, naštěstí dal soupeř gól až v poslední minutě

ZŠ Mozartova Jablonec 2:3 - výborný soupeř byl celkově lepší, ale nechybělo moc, aby po ztrátě 0:3 se nám podařilo dokonce vyrovnat

Poté následovala skupina o umístění, kde se hrálo již pouze o 1-8. místo. Náš tým měl trochu smůlu, neboť ve skupině nás porazil jenom Jablonec, který se dostal až do finále a také první tým ve skupině o medaile, kde nás čekal zástupce hlavního města ZŠ Kbely. Následný vítěz byl bohužel nad naše síly. Jak se později ukázalo porazily nás pouze dva nejlepší týmy a to nás stálo boj o medaile.

ZŠ Kbely 2:5 - soupeř s výborným brankářem a několika velmi dobře silově vybavenými fotbalisty vedl již 5:0 a kluci dokázali dát i tomu nejlepšímu týmu dva góly, stejně jako Jablonec ve finále, který prohrál s Prahou 4:2.

Druhý den se hrálo s Jihlavou a Opavou.

Jihlava 3:0 - výborný výkon všech kluků a proti sportovní škole skvělý úspěch

Opava 5:12 - další sportovní škola již byla nad naše síly, oba týmy hodně útočily a padalo hodně branek, již poločas byl 4:7, ale sportovně musíme přiznat, že soupeř měl více šikovných kluků.

Celý turnaj byl doprovázen i doprovodným programem, který zahrnoval různé dovednostní soutěže, ale také řadu poznávacích aktivit (kupříkladu živé vysílání Radiožurnálu Sport,....) kde bylo postaráno o všeobecný rozvoj a motivaci dětí. Finálové zápasy byly přenášený TV O2 Sport, hrála se exhibice za účasti fotbalistů a dalších osobností a celkově se jadnalo o skvěle zorganizovanou akci, včetně ubytování a stravování.

Závěrečný ceremoniál byl i pro nás významný, neboť po týmovém ocenění máme i jednu individuální cenu pro nejrychleji vstřelený gól celého turnaje v kategorii 1-3. tříd, který vstřelil Lukáš Langer po 13 sekundách týmu z Pardubického kraje!

Nyní následují jména všech, kteří jsou podepsáni na hřišti pod všechny úspěchy: Tomáš Lohse (kapitán týmu), Jakub Lohse, Šimon Lodínský, Michael Mach, Jakub Volenec, Khoi a brankář Adama Soběhrad.

Úplným závěrem ještě další poděkování Martinovi Hamadovi mladšímu za zajištění dopravy a vedení kluků na turnaji a ten největší dík je směřován na rodiče. Díky úžasnému vedení z rodin jsme měli možnost pracovat a vést sportovce, kteří dosáhli na opravdu mimořádný úspěch a také podpora, která nám byla směřována po celou dobu turnaje byla obdivuhodná. VÁM PATŘÍ VELKÝ OBDIV A DÍK.

Vytvořeno: 31. 5. 2023
Poslední aktualizace: 31. 5. 2023 20:35
Autor: Mgr. Martin Hamada