Voňavý závin

Dnes se ve třídě 3.A nesla vůně jablek a skořice. Děti si totiž chtěly vyzkoušet upéct svůj vlastní jablečný závin. Nejprve se žáci pustili do loupání a strouhání jablek. Nastrouhaná a lehce vymačkaná jablka pak rozložili na vyválené listové těsto.

Voňavý závin

Přidali trochu cukru, skořice a někteří i pár oříšků pro lepší chuť. Poté těsto opatrně smotali a potřeli rozšlehaným vajíčkem, aby se při pečení krásně lesklo. Při pečení voněla celá kuchyňka a všichni s napětím čekali, jak se jejich dílo povede. Po vytažení z trouby vypadal závin nádherně – byl zlatavý, křehký a krásně voněl. Děti si na něm s chutí pochutnaly a měly velkou radost, že si ho celý připravily samy. Pečení se všem moc líbilo a už se těší na další společné vaření.

 

Podrobnosti o vložení záznamu

Datum vložení: 5. 11. 2025 15:48
Datum poslední aktualizace: 23. 3. 2026 8:58
Autor: Mgr. P. Škvrnová

Mohlo by Vás zajímat

ZŠ U Nemocnice Rumburk